Napisali o nas

Polska Dziennik Bałtycki
Gdynia będzie mieć drugą estakadę

Dobra wiadomość dla mieszkańców północnych dzielnic Gdyni. W przyszłym roku ruszy budowa połączenia rowerowego z resztą miasta. Będzie to niezależna od istniejącej Trasy Kwiatkowskiego konstrukcja. 

O nowych ścieżkach rowerowych pisze Agata Grzegorczyk w artykule „Gdynia będzie mieć drugą estakadę”, który 25 września 2010 r. ukazał się w Polsce Dzienniku Bałtyckim. 

„- Wspomniana już ścieżka to połączenie ul. Unruga z ul. Janka Wiśniewskiego. Częściowo, tam gdzie nie będzie to zagrażać bezpieczeństwu rowerzystów, prowadzić dołem równolegle do Trasy Kwiatkowskiego. Na pozostałym odcinku, na wysokości bazy kontenerowej, tam, gdzie układ drogowy na to nie pozwala, biec będzie własną estakadą - tłumaczy Marek Stępa.” 

Przypomnijmy, że inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013". Cały projekt zakłada budowę 26 dróg rowerowych o łącznej długości 34,64 km, w tym 22,84 km w Gdańsku, 7,88 km w Gdyni i 3,92 km w Sopocie. Powstanie także 14 parkingów „bike&ride" oraz 12 parkingów wzmacniających transportowy charakter sieci dróg rowerowych.

ikona