1322 (1122) 2018-05-18 - 2018-05-24

Pływacy Delfina wśród najlepszych w województwie

W Gdańsku i Słupsku odbyły się finałowe zawody Ligi Pomorskiej juniorów i dzieci w pływaniu. Wśród juniorów dobry rezultat 3 rundy osiągnął Szymon Leszega. Okazał się najlepszy w konkurencji 100 m stylem dowolnym.
Podczas tych zawodów pozycje medalowe zajmowali: Wojciech Boboryk – 1. miejsce 200 m st. motylkowym, 2 miejsce 100 m st. zmiennym, Kacper Bielski – 3. miejsce 100 m st. grzbietowym, Piotr Błański – 1. miejsce 100 m st. grzbietowym i 3. miejsce 100 m st. dowolnym, Zofia Brodewicz – 3. miejsce 100 m st. klasycznym, Jan Kurek - 2. miejsce 100 m st. grzbietowym, Szymon Leszega – 1. miejsce 100 m st. dowolnym i zmiennym, Damian Partyka – 1. miejsce 100 m st. klasycznym, Szymon Romaniec – 2. miejsce 100 m st. zmiennym, Michał Urbański – 2. miejsce 100 m st. dowolnym i 200 m st. motylkowym, Sztafeta 4x100 m st. zmiennym – 1. miejsce.
W całym cyklu Ligi Pomorskiej Juniorów 2018 najlepszym zawodnikiem w kategorii 17-19 lat został Szymon Leszega, drugie miejsce przypadło Michałowi Urbańskiemu. Wśród 16-latków 2. miejsce zajął Wojtek Boboryk.
Gdyńska drużyna zajęła 3. miejsce w klasyfikacji klubowej.
Wśród dzieci w ostatniej rundzie bardzo dobrze spisały się sztafety KS Delfin 4x50 m stylem dowolnym. Chłopcy w składzie: Mateusz Majcherowicz, Miłosz Pakulski, Błażej Dworakowski, Patryk Jończyk okazali się najlepsi, zdobywając złote medale
Na 3. stopniu podium stanęły dziewczyny w składzie: Maja Kończak, Zuzia Kotlewska, Oliwia Dudziak, Anastazja Kaźmierczak.
W konkurencji indywidualnej na 100 m stylem dowolnym 2. miejsce zajął Patryk Jończyk. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 3. miejscu.
Na 4. miejscu wśród 10-latków uplasował się Igor Mentel.
Drużyna dzieci zajęła 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej.