1322 (1122) 2018-05-18 - 2018-05-24

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Gdynianie kończyli gdyńskie szkoły, w gdyńskich kościołach brali śluby, na gdyńskich cmentarzach chowali swoich zmarłych, dbali o gdyńskie kamienice, do pracy w stoczni jeździli trolejbusami, w gdyńskiej hali robili zakupy, z Gdyni wypływali w morze, do Gdyni wracali.
Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę czasową „Lekcja dizajnu”. To rezultat dotychczasowych działań prowadzonych przez Instytut Dizajnu w Kielcach. Na wystawie prezentowany jest owoc pracy polskich projektantów.
Wystawa czynna do 10 czerwca.
– na wystawę edukacyjną „Co widzisz? Patrzenie na archiwalne fotografie Gdyni”. Ekspozycja czasowa, którą można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni do 17 czerwca, to okazja do nowej interpretacji fotografii dawnej Gdyni.
– na wystawę „Odezwała się ziemia”, która jest efektem prowadzonych przez Muzeum Stutthof w Sztutowie archeologicznych prac poszukiwawczych na obszarze niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, poza obecnym terenem muzeum.
Wystawa czynna do 30 czerwca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza:
– na wystawę „Rozproszenie. Emigracja Marca ’68”.
Wystawę można oglądać do czerwca.
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Gdyńskie Centrum Designu (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na wystawę „Jak Śliwka w kompot. Polscy ilustratorzy Karolowi Śliwce”.
Wystawa czynna do 30 maja.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza na wystawę malarstwa Anny Detlaf. Można ją oglądać do końca maja w siedzibie KFK.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza:
– na Ogólnopolską Wystawę Marynistyczną „Barwy Morza” na pokład „Dar Pomorza”. Wystawa zorganizowano przy współpracy Narodowego Muzeum Morskiego pod patronatem Mieczysława Struka i Wojciecha Szczurka. Można ją oglądać do 20 czerwca.
Więcej na www.eraartprofile.pl.
***
Biblioteka Chylonia (ul. Kartuska 20 B) zaprasza na wystawę prac Barbary Tomaszunas „Piękno malowane igłą”. Ekspozycję haftowanych obrazów będzie można oglądać do końca maja.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Grażyny Galant „Wokół mnie”.
Wystawa czynna do 14 czerwca w Małej Galerii w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie.
Wstęp wolny.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV) zaprasza na wystawę malarstwa pt. „Magia ciała”. Prace prezentują: Alojzy Osada, Władysław Pitala, Czesław Tumielewicz oraz członkowie Koła Plastyków TMG im. Wacława Szczeblewskiego.
***
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 103) oraz Justyna Sudzik zapraszają na wystawę fotograficzną Piotra Sudzika pt. „Afryka – fascynacja i frustracja”. Wystawę można oglądać w oknach biblioteki do końca maja.
***
18 maja o godz. 17.00 w Miejskiej Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24) odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć prezentujących zaprzyjaźnione z Gdynią miasto Zhuhai.
Wydarzeniu towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty chińskiej kaligrafii. Obowiązują zapisy na adres: international@gdynia.pl
***
Galeria Integracja (ul. Traugutta 2) zaprasza na wystawę „Pragnę zwyciężać. Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017”. Wystawa będzie pokazana w ramach kampanii Miasta Gdyni „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.
Na wystawę składają się fotografie będące autorskim zapisem zmagań polskich sportowców na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii w marcu 2017 roku. Autorem zdjęć jest Adam Nurkiewicz, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej.