Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
2005

O spotkaniach

ospKażdy, kto chce podzielić się wrażeniami i doświadczeniami ze swoich podróży, zaprezentować filmy i slajdy, ma taką możliwość podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników w Gdyni.
Tradycyjnym elementem spotkań podróżników są prelekcje z udziałem sław i twórców największych dokonań.

Spotkania Podróżników cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zaproszeni do udziału w Spotkaniach podróżnicy dzielą się poprzez prelekcje swoimi dokonaniami.

Każdy kto zawita do Gdyni na Spotkania Podróżników może nie tylko zdobyć autograf, porozmawiać z podróżnikami ale także dotknąć czekanu czy szamańskiej maski.

Organizowane od 1999 r. Spotkania, to największe forum polskich i polonijnych środowisk podróżniczo-eksploracyjnych. Podczas imprezy prezentowane są wartościowe polskie dokonania, poprzedniego roku, w kategoriach: podróże, żeglarstwo, alpinizm, eksploracja jaskiń i wyczyn roku. Na Spotkania są także zapraszani, jako goście honorowi i prelegenci, autorzy największych polskich eksploracji XX wieku. Spotkania służą popularyzacji niekomercyjnej działalności odkrywczej i eksploracyjnej oraz wzajemnej integracji środowisk. Do 2002 r. Spotkania były tylko miejscem nominacji do Nagrody Kolosy, autorom największych dokonań minionego roku. Od 2003 r. Spotkania wieńczy uroczystość wręczenia Kolosów, statuetek wzorowanych na posagach z Wyspy Wielkanocnej. Nagrody przyznaje Kapituła ekspertów i dziennikarzy specjalistycznych mediów.


FotoGlobglob1_mglob2_m
glob3_mglob11_m
glob12_mglob14_m

  • ikonaOpublikowano: 30.08.2006 00:00
  • ikona

    Autor: Lidia Rumel-Czarnowska

ikona