Budowa Trasy Kwiatkowskiego

Otwarcie Trasy Kwiatkowskiego!

W czwartek 12 czerwca 2008 r. o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie całej Trasy Kwiatkowskiego, największej inwestycji drogowej w regionie! 

Po 33 latach ogromnego wysiłku i zaangażowania w budowę tego strategicznego punktu dla Miasta Gdyni, Portu jak i Pomorza, Trasą przejadą pierwsze samochody. Śmiało można uznać, iż połączenie gdyńskiego portu z Obwodnicą Trójmiejską jest prawdziwym początkiem autostrady A1 w Polsce.

W związku z otwarciem Trasy Kwiatkowskiego uruchomione zostaną specjalne, bezpłatne linie autobusowe, 401 - 408, które umożliwią dojazd na miejsce ceremonii.
Przejazd autobusami pierwszego kursu (o godz.11.00) będzie wyjątkowy, gdyż będzie to jedyna okazja dla osób niezmotoryzowanych, aby podziwiać z najwyższego punktu widokowego Trasy okoliczne tereny, Zatokę Gdańską oraz Półwysep Helski... spacerując po jezdni.

Trasy specjalnych linii przebiegać będą następująco:
401 Pogórze Górne - Obłuże - Trasa Kwiatkowskiego
402 Babie Doły - Oksywie Górne i Dolne - Obłuże - Trasa Kwiatkowskiego
403 Pogórze Dolne Złota - Obłuże - Trasa Kwiatkowskiego
404 Płyta Redłowska - Dom Marynarza - Centrum - Grabówek - Leszczynki - Trasa Kwiatkowskiego
405 Orłowo SKM-„Klif" - Redłowo - Witomino - Chwarzno - Trasa Kwiatkowskiego
406 Kacze Buki - Dąbrowa Miętowa - Dąbrowa Tesco - Chwarzno Apollina - Trasa Kwiatkowskiego
407 Dąbrowa Tesco - Wielki Kack/Karwiny - Mały Kack - Redłowo - Urząd Miasta Świętojańska - Działki Leśne - Grabówek - Leszczynki - Trasa Kwiatkowskiego
408 Pustki Cisowskie - Chylonia Centrum - Cisowa SKM - Chylonia DW. PKP - Leszczynki SKM - Trasa Kwiatkowskiego

Po zakończeniu uroczystości ok. godz. 12.30 wszystkie autobusy wykonają kursy powrotne swoimi trasami.

Po uroczystym otwarciu i poświęceniu Trasy Kwiatkowskiego przez abp Sławoja Leszka Głódzia zostanie wyłożona pamiątkowa Księga Budowy Trasy, do której wpisywać się będą zaproszeni goście i wszyscy zainteresowani spośród uczestniczących w wydarzeniu.
Ruch samochodowy zostanie wprowadzony na nowym odcinku Trasy (między ul. Morską i obwodnicą Trójmiasta)  - o godz. 14.00.

Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w uroczystym otwarciu o godz. 12.00, uruchomione zostaną dodatkowe bezpłatne kursy linii specjalnych. Wszystkie autobusy wyjadą równocześnie ze swoich pętli o godz. 18.00 i identycznymi trasami jak w południe dojadą do nowootwartej Trasy Kwiatkowskiego, po której w obie strony przejadą bez zatrzymania, a następnie wykonają kursy powrotne.

Wszystkie kursy bezpłatnych linii specjalnych wykonywane będą autobusami niskopodłogowymi.

Ważna informacja dla wszystkich zainteresowanych uroczystością otwarcia Trasy Kwiatkowskiego: kładka nad jezdnią będzie zamknięta dla pieszych w trakcie ceremonii!

otwarcie Trasy Kwiatkowskiego - plakat


Szczegółowy rozkład jazdy www.zkmgdynia.pl/index1.php?action=0302&idn=385