Konkurs "Jak żyć w przyjaźni"

Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu "Jak żyć w przyjaźni?"

Rozstrzygnięto IV edycję konkursu „Jak żyć w przyjaźni?" dla nauczycieli II klas gdyńskich szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie czwartej edycji konkursu Jak żyć w przyjaźni?, fot.: Dorota NelkeUroczysta gala oraz wręczenie nagród odbyło się we wtorek 18 maja 2010 r. w Hotelu „Nadmorski".

Z wykorzystaniem książeczki „Dziecięce zasady - Jak żyć w przyjaźni?" należało przygotować scenariusz lekcji, podczas której dzieci będą mogły nauczyć się tolerancji i szacunku dla wszelkiej odmienności, w tym również - niepełnosprawności.

Do IV edycji konkursu zgłoszono 24 prace. Sześć z nich zostało nagrodzonych, a pozostałe wyróżniono. Laureatkami konkursu zostały:
- Justyna Łomża (SSP nr 49) za skłanianie dzieci do dobrych uczynków oraz włączenie do tych działań rodziców;
- Beata Brzozowska (SSP nr 35) za zastosowanie zróżnicowanych form i metod pracy oraz opracowanie klasowych zasad tolerancji;
- Barbara Figura oraz Henryka Bastian (SSP nr 6, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1) za realizację treści programu Jak żyć w przyjaźni na katechezie;
- Agnieszka Szwejkowska-Kulpa (SSP nr 28) za wzbogacenie scenariuszy montażem słowno - muzycznym;
- Anna Wicek (SSP nr 12) za wykorzystanie metod harcerskich w pracy z dziećmi;
- Monika Łuczkiewicz (SSP nr 28) za wyjątkowe bogactwo metod oraz uwzgędnienie w przebiegu zajęć różnych możliwości uczniów. 


Dzieci z klas, których nauczycielka została nagrodzona w konkursie „Jak żyć w przyjaźni?" również otrzymały nagrody w postaci:
- voucher dla całej klasy na Dzień w Adventure Parku w Gdyni (czas trwania ok. 6-7 godzin), który obejmie: zajęcia integracyjne - leśna ekspedycja, turniej wspinaczki na ściance wspinaczkowej, mini park linowy, turniej łuczniczy, przejażdżki quadami oraz ognisko z kiełbaskami. Nagrodę ufundował Adventure Park Kolibki w Gdyni,
- wstęp dla całej klasy do Zoltar Arena w Gdyni, ufundowany przez PIT STOP w Gdyni,
- bezpłatny wstęp dla całej klasy do Multikina w Gdyni na seans w wymiarze 3D, ufundowany przez Multikino Gdynia,
- 2 x wstęp dla całej klasy do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, ufundowany przez Centrum Nauki Experyment w Gdyni,
- wstęp dla całej klasy do Centrum U 7 na bowling, ufundowany przez Centrum U 7.
- wstęp dla całej klasy do Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku na spektakl teatralny, ufundowany przez Urząd Miasta Gdyni.

Rozstrzygnięcie czwartej edycji konkursu Jak żyć w przyjaźni?, fot.: Dorota Nelke

Rozstrzygnięcie czwartej edycji konkursu Jak żyć w przyjaźni?, fot.: Dorota Nelke

fot.: Dorota Nelke

ikona