Nagrody przyznane Gdyni - 2011 r.

Nagrody przyznane Gdyni - 2011 r.

Nagroda dla Najlepszego Projektu Infrastrukturalnego 2011

05.12.2011

Najlepszy Projekt Infrastrukturalny 2011 - Rozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo-TechnologicznegoRozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego realizowana przez Gdyńskie Centrum Innowacji została uznana za „Najlepszy Projekt Infrastrukturalny 2011” w konkursie Innowator, którego organizatorem jest Central European Quality Institute

Nagrody Innowator najlepszym projektom i spółkom samorządowym oraz najlepiej zarządzanym jednostkom samorządowym przyznaje Akademia Samorządu, złożona z laureatów poprzednich edycji konkursu.

Członkowie Akademii kierowali się następującymi kryteriami: innowacyjność, kreatywność, przedsiębiorczość, efektywność, użyteczność.

Laureaci Konkursu otrzymują licencję na posługiwanie się Godłem Promocyjnym oraz pakiet świadczeń promocyjnych.



* * * * * * * *




Gdyńskie projekty promocyjne laureatami V konkursu Złote Formaty


22.09.2011

Gdynia znalazła się wśród laureatów prestiżowego konkursu Złote Formaty.
 W dniu 22.09.2011r. odebraliśmy w Warszawie 2 dyplomy i statuetkę V edycji tego konkursu:

- 2 miejsce w kategorii Wydawnictwa Promocyjne za "Navigator Gdyni - przewodnik";

- nagrodę specjalną w kategorii Kampanii PR za Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Szczegóły: www.outdoordlamiast.pl/festiwal/laureaci.asp.


Navigator rowerowy - okładkaFoldery promocyjne "Navigator Gdyni" to praktyczne informatory tematyczne - ilustrowane przewodniki po mieście wraz z orientacyjną mapa miasta i niezbędnymi informacjami. Powstało sześć wydawnictw:

- Navigator kulturalny - pełni rolę przewodnika po gdyńskich imprezach kulturalnych, miejscach wartych zobaczenia i kultowych klubach wraz mapą centrum miasta i zaznaczonymi ważnymi punktami;

- Navigator turystyczny - zawiera listę najważniejszych miejsc, które warto zobaczyć w Gdyni wraz z opisami i mapą, ponadto wydawnictwo zawiera propozycję 9 szlaków tematycznych, dzięki którym turysta pozna te popularne, jak i mniej znane oblicza Gdyni;

- Navigator biznesowy - prezentuje charakterystykę najważniejszych wydarzeń dla przedsiębiorców w Gdyni wraz z listą i zdjęciami instytucji biznesowych, konferencyjnych, konsulatów, adresami gdyńskich biurowców i centrów biznesu oraz mapą;

- Navigator praktyczny - jest uniwersalnym praktycznym przewodnikiem po mieście wraz z mapą obejmującą najczęściej uczęszczane rejony miasta;

- Navigator rowerowy - zawiera szczegółową mapę ścieżek rowerowych, trasy rekreacyjne i miejsca warte zobaczenia oraz porady dla rowerzystów i zasady poruszania się po rowerowych trasach;

- Navigator przedsiębiorcy - zawiera niezbędne informacje dla aktualnych i przyszłych przedsiębiorców wraz z adresami instytucji otoczenia biznesu naniesionymi na mapie.


Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości jest częścią programu "Przedsiębiorcza Gdynia", realizowanego od 2001 r., który propaguje ideę przedsiębiorczości wśród mieszkańców Gdyni.

GCWP rozpoczęło swoją działalność jako jednostka Urzędu Miasta Gdyni, 5 lutego 2007 r. Od 26 października 2010 r. jego siedziba przeniosła się do nowego lokalu w korzystnej dla mieszkańców lokalizacji w śródmieściu Gdyni, przy ul. 10 Lutego 24.

GCWP realizuje w praktyce ideę "jednego okienka", czyli daje możliwość załatwienia wszystkich wymaganych od przedsiębiorcy formalności w jednym miejscu. Umożliwia to współpraca z: Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Urzędami Skarbowymi czy Urzędem Statystycznym. Partnerzy mają swoje przedstawicielstwa w siedzibie Centrum i są bezpośrednio podłączeni do sieci instytucji, dzięki czemu zyskują w ten sposób pełną funkcjonalność.

Dzięki opracowanej koncepcji działania GCWP pełen proces rejestracji działalności gospodarczej zajmuje tylko 30 minut i jest to niekwestionowany rekord w skali kraju.

Ponadto GCWP informuje o źródłach dofinasowania działalności gospodarczej i organizuje programy szkoleniowe. Centrum realizuje działania na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji na stronie: www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.



* * * * * * * *




Cztery gwiazdki dla Miejskiej Informacji w Gdyni  

13.07.2011
Cztery gwiazdki dla Miejsckiej Informacji w Gdyni
Miejska Informacja otrzymała certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej potwierdzający najwyższą – czterogwiazdkową – jakość obsługi w placówce.


Cztery gwiazdki oznaczają, że placówka jest zlokalizowana w centrum miasta, przy głównej trasie turystycznej, jest właściwie i widocznie oznakowana, czynna jest minimum 6 dni w tygodniu i dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Powinna świadczyć szeroki zakres informacji regionalnej i ponadregionalnej, zapewniać płatne i bezpłatne materiały informacyjno – promocyjne i specjalistyczne oraz podejmuje samodzielne inicjatywy i prowadzi badania konsumenckie. Placówka musi też być wyposażona w bezpłatne stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Wymagania dotyczą także pracowników: powinni posiadać wykształcenie kierunkowe, kilkuletnie doświadczenie pracy w turystyce oraz posługiwać się językami obcymi.


Miejska Informacja
spełnia wszystkie powyższe wymagania, a ponadto wyposażona jest w przewijak dla dzieci i posiada bezpłatną mini biblioteczkę dla turystów. Jest także miejscem licznych wystaw, spotkań i prezentacji kierowanych do turystów oraz mieszkańców Gdyni. Miejska Informacja koordynuje pracę Lotnych Miejskich Punktów Informacji Turystycznej obsługujących pasażerów przybywających do Gdyni na statkach wycieczkowych oraz zapewnia obsługę w namiotach promocyjnych podczas miejskich imprez.

        
System certyfikacji dla punktów informacji turystycznej został wprowadzony w 2010 r. w celu zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi turystów w ramach ogólnopolskiego systemu informacji turystycznej. Regionalne Komisje Certyfikacyjne sprawdzają, czy zgłoszony obiekt spełnia minimalne wymagania w oparciu o indywidualną kartę oceny. Następnie wniosek zostaje przesłany do Warszawy, gdzie Krajowa Komisja Certyfikacyjna ostatecznie decyduje o przyznaniu ilości gwiazdek. Certyfikat przyznany jest na rok, po czym następuje kolejna kontrola. Pozytywna weryfikacja placówki jest równoznaczna z włączeniem danego punktu informacji turystycznej do Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.


Miejska Informacja
81-364 Gdynia, ul. 10 Lutego 24
tel./fax. +48 58 622 37 66
e-mail: gcit@gdynia.pl lub it@gdynia.pl
www.gdyniaturystyczna.pl

Informacja jest czynna cały rok w następujących godzinach:
w sezonie, tj. od 01.05 do 30.09: poniedziałek – piątek 9.00-18.00, sobota, niedziele i święta 9.00-16.00
po sezonie, tj. od 01.10 do 30.04: poniedziałek – piątek 9.00-18.00, sobota 10.00 – 15.00, niedziele i święta – nieczynne



* * * * * * * *



Nagroda w konkursie " Budowa Roku 2010"  

02.07.2011

Kładka w Gdyni Redłowie i Narodowy Stadion Rugby znalazły się wśród obiektów nagrodzonych w
konkursie „Budowa Roku 2010", organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Kładka w Gdyni Redłowie zdobyła nagrodę II stopnia w kategorii obiektów inżynieryjnych, a Narodowy Stadion Rugby - nagrodę III stopnia wśród obiektów sportowych.


Kładka w Redłowie / fot. Joanna Grajter
Kładka dla pieszych nad torami PKP/SKM i Drogą Gdyńską, łącząca al. Zwycięstwa z ul. Łużycką w Gdyni 

Kładka dla pieszych i rowerzystów ma prawie 140 m długości, 6 m szerokości i waży ponad 350 ton. Aby zamontować konstrukcje nad torami kolejowymi i drogą użyto specjalnego dźwigu Liebherr o nośności 550 ton.

Kładka znajduje się nad torami oraz Drogą Gdyńską i łączy obie części miasta na wysokości PPNT, a konkretnie al. Zwycięstwa z ulicą Łużycką. Dzięki temu inwestycja znacznie skraca i ułatwia dotarcie do coraz liczniejszych i popularnych obiektów znajdujących się za torami kolejowymi: stadionów - piłkarskiego i rugby, Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia", centrów handlowych, a także firm.


Inwestycję realizowano od 9 stycznia do 30 września 2009 r. Kładka kosztowała ponad 14 mln zł, a pieniądze w całości pochodziły z budżetu miasta.

Narodowy Stadion Rugby / fot/ Tomek KamińskiNarodowy Stadion Rugby z zapleczem socjalnym w Gdyni

Stadion ma 2515 miejsc siedzących. Pod trybunami znajduje się zaplecze socjalne, a pod ich częścią środkową - dwukondygnacyjny budynek zaplecza. Na parterze zlokalizowano pomieszczenia sportowe i rekreacyjne, a na piętrze pomieszczenia biurowe. Obiekt wyposażony jest m.in. w wentylację mechaniczną i klimatyzację, monitoring wizyjny, system komentatora sportowego, telebim, instalację nagłośnienia i stanowiska dla mediów.

Budowa stadionu rozpoczęła się 2 grudnia 2008 r. i trwała rok. Obiekt kosztował 30 mln zł.


Konkurs wyłania najlepsze obiekty budowlane w kraju. Oceniane są: jakość robót, organizacja budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy, bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia, przebieg i forma finansowania inwestycji, koszty realizacji obiektu budowlanego, rozwiązania formalno-prawne w procesie inwestycyjnym, udział inwestora w realizacji obiektu budowlanego, wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.


fot. Joanna Grajter i Tomek Kamiński 



* * * * * * * *



Gdynia wyróżniona w konkursie „Kampania Społeczna Roku 2010”Wyróznienie dla kampani Gdyńskiej "Mały procent - wielka sprawa!"

03.06.2011

Gdyńska kampania „Mały procent - wielka sprawa!" została wyróżniona w konkursie „Kampania Społeczna Roku 2010" w kategorii Inicjatywy 1%.
Konkurs po raz trzeci zorganizowała Fundacja Komunikacji Społecznej wraz z portalem kampaniespoleczne.pl.


Do konkursu, którego celem jest promowanie dobrych praktyk w marketingu społecznym, zgłoszono 73 kampanie społeczne zrealizowane w Polsce w 2010 r. Jury, złożone z 16 ekspertów w dziedzinie marketingu społecznego, przyznało nagrody w czterech kategoriach oraz wyróżniło 6 kampanii.

Kampania „Mały procent - wielka sprawa!" została wyróżniona za trafnie rozpoznany problem dotyczący wielu osób wypełniających zeznania podatkowe. Ogromny wybór organizacji pożytku publicznego sprawia, że nie wiadomo, którą z nich wybrać. Gdyńska kampania pomaga rozwiązać ten dylemat - namawiając do przekazania 1% na rzecz działającej lokalnie organizacji i prezentując wszystkie organizacje pożytku publicznego z Gdyni.

Kampania „Mały procent - wielka sprawa!", prowadzona przez Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych we współpracy z gdyńskimi organizacjami posiadającymi status organizacji pożytku publicznego, przynosi wymierne efekty. Liczba gdynian świadomie przekazująca 1% swojego podatku rośnie z roku na rok. W 2011 roku zrobiło to prawie 54% mieszkańców. Średnia krajowa wyniosła 33%. Łącznie gdynianie przekazali ponad 4 mln zł. Pieniądze przeznaczane są na rzecz lokalnej społeczności, a także służą animacji życia społeczno-kulturalnego w mieście.




* * * * * * * *




Wygrana w rankingu w miesieczniku " Forbes "

10.05.2011

Gdynia zwyciężyła w rankingu najbardziej atrakcyjnych dużych miast dla biznesu miesięcznika ForbesW rankingu dużych miast wzięto pod uwagę te liczące od 150 do 300 tys. mieszkańców. Gdynia pokonała m.in. Rzeszów (2 miejsce) i Toruń (3 miejsce).

Według danych zebranych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej w 2010 r. w Gdyni pojawiło się 315 nowych spółek, a wskaźnik ich przyrostu na 1000 mieszkańców, który decydował o pozycji w rankingu, wyniósł 1,16. W 2010 r. w Gdyni zarejestrowano 51 firm z udziałem kapitału zagranicznego. W sumie w mieście funkcjonuje prawie tysiąc spółek z obcym kapitałem, co stanowi ok. 21% ogólnej liczby spółek handlowych w Gdyni.

Jako przykład może służyć Bałtycki Terminal Kontenerowy BCT, który w 2010 r. osiągnął 26 mln dol. przychodu. W tym roku ma to być o blisko 30% więcej. Poza tym na początku 2011 r. rozpoczęła się realizacja dużego projektu modernizacyjnego, którego celem jest zwiększenie możliwości przeładunkowych. Nie byłoby to możliwe bez współpracy z Portem Gdynia.

Coraz większe znaczenie ma Pomorski Park Naukowo-Technologicznego w Gdyni (PPNT), w którym firmy biotechnologiczne lokują biura, pracownie i laboratoria badawcze i „coraz częściej stają się wizytówką Gdyni". Obecnie działa tam ok. 100 przedsiębiorstw, przede wszystkim z branż informatycznej, elektronicznej i life science. W 2010 roku rozpoczęła się rozbudowa Parku, dzięki której w 2012 r. w PPNT rozpocznie działalność 300 nowych firm. Powstaną obiekty biurowo-laboratoryjne liczące 60 tys. m2. Wartość przedsięwzięcia wyniesie prawie 208 mln zł, z czego 137 mln pokryje dotacja unijna.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. W rankingu prezydentów miast tygodnika „Newsweek" Wojciech Szczurek znalazł się w finałowej piętnastce, zajmując siódme miejsce.

Do 107 prezydentów największych miast wysłano ankietę, dzięki której oceniono ich aktywność w 2010 roku. Badano wskaźniki ekonomiczne w trudnym, kryzysowym okresie: dochody miasta, umiejętność pozyskiwania środków unijnych, zadłużenie, inwestycje prowadzone z budżetu i zdolność przyciągania inwestorów. Sprawdzono, jak prezydenci radzą sobie z problemami społecznymi, czy inwestują w kulturę, edukację, rekreację, sport. Oceniano również wynik w ostatnich wyborach samorządowych.



* * * * * * * *


Wyróżnienie w konkursie „Miasto Szans - Miasto Zrównoważonego Rozwoju"


12.05.2011


Gdynia została wyróżniona w pierwszej edycji Konkursu „Miasto Szans - Miasto Zrównoważonego Rozwoju" zorganizowanego z inicjatywy firmy doradczej PwC (wcześniej PricewaterhouseCoopers) i tygodnika Newsweek Polska. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 12 maja 2011 r. na wieczornej gali Kongresu Regionów w Świdnicy. Gdynia została doceniona za kompleksowe i konsekwentne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
W konkursie udział wzięło 19 miast prezydenckich, które zgłosiły praktyki dotyczące działań na rzecz zrównoważonego rozwoju podejmowanych w urzędzie oraz realizowanych w mieście, dla mieszkańców. Biorąc pod uwagę różnorodność zgłoszeń - zarówno jeśli chodzi o wielkość miast, jak i zakres oraz tematykę podejmowanych działań, Kapituła zdecydowała się oprócz głównej nagrody dla miasta Poznania przyznać jeszcze trzy wyróżnienia, które poza Gdynią otrzymały także Słupsk i Bydgoszcz.

Laureaci Konkursu zostali wyłonieni przez Kapitułę w składzie: dr Irena Herbst (Centrum PPP), prof. Zbigniew Kamiński (Politechnika Śląska), Magdalena Skwarska (MRR), prof. Witold Orłowski (PwC), Karolina Jaroszewicz (Newsweek), Kamil Wyszkowski (UNDP), Romuald Wojtkowiak (Philips Lighting Poland).



* * * * * * * *



Nagroda w konkursie Fasada Roku 2010

14.04.2011

Piłsudskiego 18 - budynek nagrodzony w konkursie Fasada Roku 2010Budynek mieszkalny przy Al. Marszałka Piłsudskiego 18 zdobył główną nagrodę w konkursie Fasada Roku 2010 w kategorii budynek po rekonstrukcji i adaptacji (poza budynkami z wielkiej płyty). Werdykt jury został ogłoszony podczas uroczystej gali, która odbyła się 14 kwietnia 2010 we Wrocławiu.
Projektantką rekonstrukcji budynku mieszkalnego przy al. Marszałka Piłsudskiego jest Monika Stawska z ArchiLinea. Inwestorem była Wspólnota Mieszkaniowa Al. Marszałka Piłsudskiego 18. Obiekt do konkursu zgłosił wykonawca robót, czyli Firma Usługowo-Budowlana Dominator. Na parterze budynku znajduje się filia Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodek Kultury Kaszubsko-Pomorskiej. 
Czwarta edycja plebiscytu Fasada Roku 2010 zgromadziła aż 97 obiektów w 5 kategoriach. Jury, składające się z wybitnych architektów, przedstawicieli branży budowlanej oraz mediów branżowych, wybrało najlepsze realizacje wykorzystujące kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. 
Skład sędziowski oceniał dobór materiałów, kolorów, szczegółowe dopracowanie detali architektonicznych, jak również idealne wkomponowanie budynku w otoczenie. Ostateczny werdykt zapadł po wielogodzinnych, burzliwych dyskusjach.
Źródło: www.fasadaroku.pl



* * * * * * * *



Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek  Europejczyk Roku 2010 

30.03.2011

Nagroda dla prezydenta Wojciecha SzczurkaW środę, 30 marca Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał tytuł  Europejczyka Roku 2010 i złotą statuetkę w kategorii „Gospodarz gminy, miasta, regionu". Uroczystość odbyła się w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
 
Kapituła konkursu wzięła pod uwagę przede wszystkim „umiejętność prowadzenia przez laureata dialogu publicznego na poziomie nieczęsto spotykanym w Polsce i Europie oraz budowania wśród społeczności lokalnej zaufania do władz samorządowych".
Jak wyraził się podczas wręczania nagrody prof. Jerzy Stępień, członek Kapituły, prezydent Wojciech Szczurek „jest wzorem do naśladowania dla samorządowców w Polsce i Unii Europejskiej". Dodał również, że „z myślą o takich ludziach budowano w Polsce samorząd po 1989 r.".
 
Tytuł „Europejczyka Roku" przyznaje od 2005 r. miesięcznik „Monitor Unii Europejskiej". Wraz z Kapitułą konkursu nagradza wybitne postacie polskiej nauki, kultury, polityki, a także dziennikarzy, przedsiębiorców, nauczycieli, działaczy społecznych i włodarzy miast. Do tytułu nominowane są osoby, które w danym roku odniosły sukcesy w zakresie: współpracy z Unią Europejską i wykorzystania funduszy unijnych, działalności społecznej, twórczej i artystycznej, rozwoju nauki oraz szkolnictwa oraz budowania w Polsce społeczeństwa obywatelskiego. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. prof. Władysław Bartoszewski i prof. Jerzy Buzek.
 
Więcej informacji na stronie internetowej: www.mue.com.pl.





* * * * * * * *



Nagroda im. Andrzeja Bączkowskiego za 2010 rok dla Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka

14.03.2011


Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek odebrał w Warszawie Nagrodę im. Andrzeja Bączkowskiego za 2010 rok. Jej laureatami są osoby, które stanowią wzór służby publicznej. Uroczystość odbyła się 14 marca 2011 w siedzibie dziennika „Rzeczpospolita".

Nagroda im. Andrzeja Bączkowskiego dla prezydenta GdyniKapituła konkursu w uzasadnieniu jednogłośnego werdyktu podkreśliła, że „Wojciech Szczurek stał się symbolem samorządu terytorialnego w Polsce, a miasto pod jego rządami przezywa wspaniały rozwój. Z tak rekordowymi wynikami poparcia stał się modelem osoby, która działa na rzecz dobra wspólnego ponad podziałami politycznymi".
Kapituła uznała, że: „Wojciech Szczurek jest wzorem samorządowca i osoby, która spełnia standardy służby publicznej wyznaczone przez Andrzeja Bączkowskiego".

Andrzej Bączkowski był działaczem „Solidarności" i opozycji demokratycznej, a po 1989 r. urzędnikiem służby publicznej, wiceministrem pracy w sześciu gabinetach, od lutego 1996 r. ministrem pracy. Zmarł nagle 7 listopada 1996 r. Jest uważany za wzór urzędnika i najwybitniejszego ministra pracy po 1989 r. 

Nagroda Jego imienia przyznawana jest osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. 



* * * * * * *
 *



Wojciech Szczurek - "Ten, który zmienia polski przemysł"

03.02.2011

Nagroda dla Prezydenta3 lutego 2011 r. Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł przyznał Prezydentowi Gdyni Wojciechowi Szczurkowi honorowy tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł" A.D. 2010. Prezydent odebrał nagrodę na uroczystej gali, połączonej z Forum „Zmieniamy Polski Przemysł" w Warszawie. 
Prezydenta Gdyni uhonorowano za wieloletnie sprawne i skuteczne zarządzanie rozwojem Gdyni, będące dowodem na znaczącą rolę samorządu terytorialnego w polskiej gospodarce.
W uzasadnieniu decyzji podkreślono, że gdynianie darzą swojego włodarza ogromnym zaufaniem, o czym świadczy tegoroczny rekordowy wynik wyborczy (ponad 87% głosów poparcia). Do miasta przybywają młodzi ludzie zainteresowani ofertą na rynku pracy i szansami edukacyjnymi. Intensywnie rośnie także liczba gdyńskich podmiotów gospodarczych. Systematycznie rozwija się i modernizuje miejską infrastrukturę.

Uzasadnienie nagrody


Prezydent Gdyni jest symbolem tych pozytywnych zmian, jakie dwie dekady samorządności dokonały w polskiej rzeczywistości społeczno-gospodarczej.


Tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł" przyznaje grupa Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawca Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz Portalu Gospodarczego wnp.pl. Celem projektu jest promowanie działań służących rozwojowi polskiej gospodarki. Organizatorzy nagradzają przełomowe dla gospodarki wydarzenia, konsekwentnie zrealizowane, skuteczne strategie, dynamiczne ekspansje i inwestycje, oryginalne pomysły. Doceniane są innowacyjne osoby, firmy i instytucje wskazujące kierunki rozwoju i nowe trendy. 


Wręczenie nagrody

Gala konkursu Ten, który zmienia polski przemysł



* * * * * * * *



Gdyński samorząd przyjazny środowisku

04.02.2011


Gdynia jest jednym z czterech samorządów należących do Związku Miast i Gmin Morskich, które znalazły się wśród laureatów nagrody „Samorząd Przyjazny Środowisku" w 12. edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku
".
 
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 4 lutego 2011 w Warszawie.

Jury konkursu doceniło m.in. coroczny aktywny udział Gdyni w akcji sprzątania świata oraz konkurs na wykonanie karmników i budek lęgowych pod hasłem „Zapraszamy ptaki do Gdyni". W jego dotychczasowych dwunastu edycjach wzięło udział prawie dwa tysiące osób.

Wśród pozostałych laureatów spośród członków Związku Miast i Gmin Morskich znalazły się: Urząd Miasta Gdańsk, Urząd Miasta Kołobrzeg, Urząd Gminy Mielno.

Narodowy Konkurs Ekologiczny „Przyjaźni Środowisku" odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jego głównym organizatorem jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.


Więcej informacji o konkursie na stronie www.przyjazni-srodowisku.pl.

  • ikonaOpublikowano: 04.07.2011 00:00
  • ikona

    Autor: Dorota Nelke (11@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 28.02.2024 11:00
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona