Co nowego

Rozpoczyna się IV etap rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Opis alternatywny

09.04.2009 r.

52 469 180,85 zł - taką kwotę otrzyma Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni na mocy porozumienia, które w czwartek 9 kwietnia 2009 roku uroczyście podpisali w PPNT marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Porozumienie w sprawie dofinansowania Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości, fot.: Dorota Nelke


Porozumienie w sprawie dofinansowania Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości, fot.: Dorota Nelke

Przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 dofinansowanie zostanie przeznaczone na utworzenie Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości, w ramach czwartego etapu rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości będzie służyć społeczności Regionu Pomorskiego, oferując narzędzia dla intensyfikacji istniejących i tworzenia nowych, efektywnych więzi pomiędzy nauką, biznesem i kulturą. W ramach Centrum powstanie Akademicka Przestrzeń Innowacyjności i Przedsiębiorczości, Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe Zaawansowanych Technologii, Centrum Wzornictwa i Wystaw oraz Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej.

Porozumienie w sprawie dofinansowania Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości - treść, fot.: Dorota NelkeNowe, futurystyczne obiekty Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, a w nich biura, pracownie i laboratoria oraz całkiem nowe aktywności na rzecz innowacji, zostaną otwarte w 2012 roku. Inicjatywa gdyńskiego samorządu rozrośnie się sześciokrotnie i poszerzy zakres swojej działalności dzięki środkom przyznanym na rozbudowę nie tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, lecz także dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, które zostanie przypieczętowane w maju tego roku. W wyniku inwestycji powstanie nowa, dedykowana innowacyjnym przedsiębiorcom infrastruktura o łącznej powierzchni ponad 60 tysięcy m2.

Już od 2001 roku w PPNT można pozyskać najnowocześniejsze rozwiązania dla przemysłu i biznesu, zlecić kompleksowe badania z zakresu biotechnologii, zamówić designerskie meble lub ręcznie malowaną porcelanę, odwiedzić z rodziną Centrum Nauki EXPERYMENT, obejrzeć ciekawą wystawę w Galerii PPNT, wziąć udział w szkoleniu, znaleźć atrakcyjną pracę.
Dzięki rozbudowie PPNT w Gdyni rozwijać się będzie ponad 300 nowych firm, znajdujących inspirację dla innowacyjnych rozwiązań w otwartym środowisku partnerskiej współpracy i dynamizujących rozwój gospodarki opartej na wiedzy - nie tylko na Pomorzu.

Z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wynika że, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (PPNT) zarządzany przez Gdyńskie Centrum Innowacji jest jednym z czterech najlepszych w kraju.
fot.: Dorota Nelke

wizualizacja rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego


wizualizacja rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego


wizualizacja rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego

AEC Krymow & Rogoyska Architekci
 źródło: Gdyńskie Centrum Innowacji


Zobacz także:
www.ppnt.gdynia.pl