Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Nagroda na Twoją podróż życia

Niespokojne dusze, które przez cały rok nosi po najdalszych zakątkach świata wczesną wiosną ściągają do Gdyni, by podzielić się wrażeniami ze swoich niesamowitych wypraw. Tej wiosny Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy  i Alpinistów odbędą się już po raz 22, a Kolosy najlepszym wręczone zostaną już po raz dwudziesty pierwszy. Docenieni zostaną tez młodzi ambitni podróżnicy oraz nestorzy wielkich wypraw.
 
Jeśli jesteś młody, masz ambitne plany i podróżujesz, zgłoś się do konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady. Na zwycięzcę czeka 15 tys. zł wsparcia, ufundowanego przez prezydenta Gdyni. To pieniądze na realizację wymarzonej wyprawy.
Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy nie ukończyli 35 lat (dopuszcza się też możliwość zgłoszenie grupowego, jeśli średnia wieku wszystkich osób nie przekracza 35 lat). Decydując o tym, komu przyznać nagrodę, Kapituła bierze pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Spotkań w Gdyni prelekcji o swoim największym dokonaniu zrealizowanym w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wzorem towarzyszącej Kolosom od osiemnastu lat Nagrody im. Andrzeja Zawady - przyznawanej na realizację najciekawszego w danym roku projektu podróżniczego  zgłoszonego przez osoby, które nie przekroczyły trzydziestego piątego roku życia - prezydent Gdyni wspiera nagrodą w wysokości 15 tys. zł również podróżników - seniorów. Od roku 2017,  o Nagrodę Wiecznie Młodzi, na realizację podróżniczych marzeń mogą ubiegać się również najstarsi uczestnicy Spotkań.
Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. Decydując o tym, komu przyznać nagrodę, Kapituła będzie brała pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestnika konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Spotkań w Gdyni prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.

Zgłoszenia można przesyłać od 1 do 31 stycznia 2020 r. pocztą na adres:
Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.

Impreza odbędzie się w dniach 13 - 15 marca 2020 r. w Gdynia Arena oraz Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym Gdynia.