Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Wygraj pieniądze na podróż życia. Wkrótce Kolosy!

Nie wahaj się, zgłaszaj! Przed nami kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów oraz nagrody Kolosy. Podobnie jak w zeszłym roku, ze względu na sytuację epidemiczną impreza nie odbędzie się w marcu. Ale to nie znaczy, że nie odbędzie się wcale! Chcąc zachować tradycyjny kształt Kolosów, planujemy zorganizować je w ostatni weekend maja. Jeśli pozwolą na to przepisy i do tego czasu będzie już można organizować imprezy masowe, spotykamy się w Gdyni 28-30 maja. Jeśli nie – czekamy do jesieni i widzimy się w pierwszy weekend października (1-3.10.2021).

 
Niezależnie od tego, kiedy ostatecznie się spotkamy, nie zapominamy o tym, by docenić i nagrodzić ambitnych podróżników – zarówno młodych jak i nestorów – przyznając Nagrodę im. Andrzeja Zawady oraz Nagrodę Wiecznie Młodzi. Zachęcamy Was do przesyłania zgłoszeń już dzisiaj!
 
Nagroda im. Andrzeja Zawady
Jesteś młody, masz ambitne plany i podróżujesz? Zgłoś się! 15 tys. zł wsparcia ufundowanego przez prezydenta Gdyni na realizację wymarzonej wyprawy czeka być może właśnie na ciebie. W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz dwudziesty. Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy nie ukończyli 35 lat (dopuszcza się też możliwość zgłoszenie grupowego, jeśli średnia wieku wszystkich osób nie przekracza 35 lat).
Regulamin nagrody i formularz zgłoszeniowy
 

Nagroda Wiecznie Młodzi
Gdynia wspiera młodych podróżników, ale nie zapomina też o tych bardziej doświadczonych. Wzorem towarzyszącej Kolosom od 2002 roku Nagrody im. Andrzeja Zawady prezydent Gdyni przeznacza 15 tys. zł również dla podróżników seniorów. W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz piąty. Od roku 2017 o Nagrodę Wiecznie Młodzi mogą się ubiegać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat.
Regulamin nagrody i formularz zgłoszeniowy


Co się liczy?
Decydując o tym, komu przyznać nagrodę, Kapituła bierze pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Spotkań w Gdyni prelekcji o swoim największym dokonaniu zrealizowanym w ciągu ostatnich dwóch lat (kandydaci do NiAZ) lub swoim największym dokonaniu z ostatnich lat (NWM).
 
Zmiany, zmiany, zmiany...
Ponieważ przez ostatni rok sporo w świecie się pozmieniało, a pandemia miała ogromny wpływ m.in. na to, gdzie i jak możemy, czy raczej nie możemy podróżować, Kapituła postanowiła to uwzględnić. O ile nie rezygnujemy z oceniania (i potencjalnie nagradzania) dużych projektów, otwieramy się też na to, by docenić przedsięwzięcia skromniejsze, z mniejszym budżetem, również krajowe. Jeśli planujecie coś niebanalnego – niezależnie od tego jak blisko swojego miejsca zamieszkania – i wiecie, że budżet waszej wyprawy będzie niższy niż 15 tys. zł, też nie wahajcie się wysłać do nas zgłoszenia. W tym roku Kapituła będzie miała możliwość podzielenia nagrody finansowej na dwie mniejsze.

Zgłoszenia można przesyłać do 15.04.2021 r. pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.