Przystań Gdynia

My się dyni nie boimy!

Dyniowy lampion przez Przystanią Śmidowicza 49 // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych
Niekiedy straszne, raczej śmieszne, najczęściej podświetlone płomieniami świecy. Takie mogą być… lampiony z dyni!  Podczas rodzinnych warsztatów rzeźbienia w dyni w Przystani Śmidowicza 49 przy wspólnym stole spotkali się rodzice z dziećmi. Ci pierwsi zajęli się ostrymi narzędziami, dzieciaki z flamastrami w ręku szkicowały buzie stworów z bajek i własnej wyobraźni. Nad wszystkim czuwały animatorki z Laboratorium Innowacji Społecznych, a gotowe lampiony z dyni trafiły do domów i ogródków uczestników warsztatów.

Kalendarz wydarzeń centrum sąsiedzkiego Przystań Śmidowicza 49 układany jest z myślą o organizacji zajęć atrakcyjnych dla wszystkich mieszkańców północnych dzielnic Gdyni. Każdy znajdzie tu ofertę dla siebie niezależnie od wieku, czy charakteru zainteresowań. W środę (31 października) w sali plastycznej Przystani odbyły się rodzinne warsztaty rzeźbienia w dyni.

- Zadbałyśmy o to, aby uczestnicy zajęć mieli pełne ręce pracy – wyjaśnia Anna Rycerz, z Laboratorium Innowacji Społecznych, animatorka warsztatów - Wszystkie wydarzenia w centrum sąsiedzkim Przystani Śmidowicza 49 przygotowujemy tak, aby dostarczały odwiedzającym nasze centrum sąsiedzkie wiele zabawy i uśmiechu, przy okazji uczyły nowych umiejętności oraz rozwijały pasje i zainteresowania.

Stąd na ostatnich warsztatach nie zabrakło owoców dyni i specjalnych narzędzi. Rodzice zmierzyli się z rzeźbieniem, a na dzieci czekały flamastry oraz wzory wycinanek-podpowiedzi, jak najciekawiej zaprojektować autorski lampion z dyni.

- Podczas zabawy w wycinanie wzorów młodsi projektowali pokaźne oczy, uśmiechnięte buzie, trochę krzywe zęby. Każdy szkic był inny, ale wszystkie równie ciekawe. Mamy, poza operowaniem nożami, wymieniały się przepisami na potrawy w tych jesiennych owoców. Padały pomysły na zupy, dżemy i inne przetwory. Po zakończonych warsztatach, maski z dyni rozjaśniły światełka ze świec i wszystkie prace trafiły do domów i ogródków uczestników warsztatów – dodaje Ania Rycerz.

Aktualną ofertę centrum sąsiedzkiego Przystań Śmidowicza 49 można znaleźć na Facebooku.

Zapraszamy do odwiedzin!
  • Rzeźbienie w dyni to jeden z warsztatów centrum sąsiedzkiego skierowanych do rodzin // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych
  • Dzieci projektowały wzory lampionów według własnych pomysłów // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych
  • Można było także skorzystać z gotowych wzorów // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych
  • Wycinanie wzorów w dyni okazało się być niełatwą sztuką // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych
  • Rzeźbienie w owocach było zajęciem zarezerwowanym dla rodziców // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych
  • Gotowe lampiony można było zabrać do domu // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych
  • Lampiony z dyni mogły być śmieszne lub straszne - ograniczeniem była wyłącznie wyobraźnia uczestników // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych
  • Lampiony z dyni najlepiej prezentują się po zmroku // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych