Przystań Gdynia

Pierwsza gwiazdka zabłysła nad Cisową

Gwiazdka na Cisowej, fot. Ilona Budzbon Marcinkowski (LIS)
Warsztaty tworzenia świątecznych dekoracji, bombek na choinkę dla ptaków i wspólne kolędowanie. Między innymi takie aktywności przygotowali sąsiedzi z Cisowej dla uczestników pierwszej Sąsiedzkiej Gwiazdki w Przystani Chylońska 237 w sobotę,15 grudnia.
 
Już od rana można było poczuć wyjątkowy nastrój w Przystani Chylońska 237. Udekorowane światełkami sale i charakterystyczna dla świątecznego okresu muzyka wypełniały przestrzeń centrum sąsiedzkiego. Gwiazdkę na Cisowej rozpoczęły warsztaty robienia ozdób choinkowych i warsztaty muzyczne dla dzieci, na których można było m.in. wykonać instrumenty z materiałów recyklingowych.
 
Tuż po dwunastej dołączyli kolejni sąsiedzi, żeby wykonać efektowne dekoracje – świąteczne skrzaty oraz gwiazdki z origami. W innej sali spotkali się najmłodsi uczestnicy gwiazdkowej imprezy, by na zajęciach sensorycznych wykonać ozdoby z masy solnej. Maluchy mogły bawić się mąką, solą i wodą bez żadnych ograniczeń. Cała sala wypełniła się zapachem przypraw korzennych, które prowadząca warsztaty dosypywała do dziecięcych mikstur.
 
Nieco starsi zabrali się za wykonywanie jadalnych bombek dla zimujących ptaków, a następnie zawiesili je na choince przed wejściem do Przystani. O godzinie piętnastej rozpoczęły się warsztaty tworzenia wieńców świątecznych, które prowadziła profesjonalna florystka. Tym razem salę wypełnił zapach świerkowych gałązek, który zwiastował finał imprezy – wspólne ubieranie choinki. Odbyło się ono przy akompaniamencie kolęd w wykonaniu Marty Stanke i Wojciech Wojda. W pewnym momencie mikrofon przejęła trzyletnia Zosia, która po raz pierwszy (podobno!) śpiewała kolędy.
 
– Serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym na naszą pierwszą cisowską Gwiazdkę. Było bardzo kreatywnie i mam nadzieję, że powstałe podczas zajęć dekoracje ozdobią Wasze domy, a przed samymi świętami powstanie jeszcze niejeden wieniec. Życzę wszystkim sąsiadom wszystkiego dobrego na święta i jednocześnie zapraszam na Chylońską jeszcze na inne świąteczne aktywności – we wtorek, 18 grudnia o godz. 18.15 wykonamy własnoręcznie świąteczne pocztówki i wyślemy je do bliskich, a w środę, 19 grudnia o godz. 19.00 nasza sąsiadka Magda nauczy nas, jak zrobić elegancki i jednocześnie zdrowy dla cery makijaż na święta. Na oba warsztaty obowiązują zapisy: chylonska237@lis.gdynia.pl, tel. 58 727 39 30. – zaprasza Marta Sarnowska, animatorka w Przystani Chylońska 237.
 • Warsztaty robienia ozdób świątecznych, fot. Katarzyna Mejna (LIS)
 • Warsztaty sensoryczne dla dzieci, fot. Katarzyna Mejna (LIS)
 • Warsztaty robienia jadalnych bombek dla ptaków, fot. Katarzyna Mejna (LIS)
 • Świąteczne skrzaty, fot. Katarzyna Mejna (LIS)
 • Ubieranie choinki dla ptaków, fot. Katarzyna Mejna (LIS)
 • Warsztaty robienia wieńców świątecznych, fot. Ilona Budzbon Marcinkowski
 • Warsztaty robienia wieńców świątecznych, fot. Ilona Budzbon Marcinkowski
 • Warsztaty robienia wieńców świątecznych, fot. Ilona Budzbon Marcinkowski
 • Warsztaty robienia wieńców świątecznych, fot. Ilona Budzbon Marcinkowski
 • Warsztaty robienia wieńców świątecznych, fot. Ilona Budzbon Marcinkowski
 • Ubieranie choinki, fot. Ilona Budzbon Marcinkowski
 • Kolędowanie w wykonaniu pani Marty i Zosi, fot. Ilona Budzbon Marcinkowski
 • Kolędowanie (Marta Stanke i Wojciech Wojda), fot. Ilona Budzbon Marcinkowski