Przystań Gdynia

Świąteczne, sąsiedzkie kolędowanie w Przystani Śmidowicza 49

Świąteczne spotkanie w Centrum Sąsiedzkim Przystań Śmidowicza 49
W oksywskim Centrum Sąsiedzkim Przystań Śmidowicza 49 w środowy wieczór spotkały się rodziny z północnych dzielnic Gdyni, by wspólnie kolędować, poczęstować się świątecznymi potrawami, spędzić miło czas w coraz bardziej zintegrowanym gronie. Zanim jednak wszyscy zasiedli do ustrojonych świątecznie stołów, przestrzeń Przystani wypełniła muzyka wykonywana na żywo i radośnie śpiewane kolędy. Bo bez kolędy nie ma Świąt.
 
Świąteczne przygotowania w Przystani Śmidowicza 49 na Oksywiu wypełniły niemal całą grudniową ofertę zajęć dla mieszkańców.

- Podczas warsztatów wykonywaliśmy między innymi stroiki świąteczne, piekliśmy piernik, przygotowywaliśmy choinkowe ozdoby, które trafiły do domów wszystkich uczestników grudniowych spotkań – wylicza Anna Rycerz, animatorka z Laboratorium Innowacji Społecznych, opiekująca się Przystanią Śmidowicza 49. - W ten sposób pomogliśmy mieszkańcom poczuć świąteczny klimat i magiczną bożonarodzeniową atmosferę.

Świąteczny nastrój najlepiej dało się odczuć podczas rodzinnego, gwiazdkowego spotkania, które w kalendarzu Przystani zapisane było pod datą 19 grudnia. Tego dnia wieczorem oksywskie centrum sąsiedzkie odwiedziły rodziny zamieszkujące w północnych dzielnicach Gdyni. Każdy przyniósł ze sobą smakowite potrawy na wspólny świąteczny stół, lecz zanim goście usiedli do kolacji, w ruch poszły instrumenty muzyczne. Radosne kolędowanie zaangażowało i dorosłych, i dzieci.
Już podczas świątecznego poczęstunku przyszedł czas na życzenia. Spełnienia marzeń, okazji do wielu spotkań w nowym roku, uśmiechu i oczywiście zdrowia, życzyli sobie wzajemnie mieszkańcy i animatorki z Przystani Śmidowicza 49. Nie zabrakło oczywiście upominków. Każdy uczestnk spotkania wrócił do domu z ekologiczną torbą, na której widnieje logo oksywskiego centrum sąsiedzkiego.

Wesołych Świąt!
  • fot. Ilona Budzbon
  • fot. Ilona Budzbon
  • fot. Ilona Budzbon
  • fot. Ilona Budzbon
  • fot. Ilona Budzbon
  • fot. Ilona Budzbon