Aktualności

Ostatnia Otwarta Środa na Śmidowicza

Opis alternatywny uzytkownicy/a.dylejko@lis.gdynia.pl/piknik smidowicza 09 06-002.jpg

Wszyscy chętni do udziału w dobrej zabawie zaproszeni są w środę, 27 września, do Domu Sąsiedzkiego, tworzonego w budynku dawnej szkoły przy ul. Śmidowicza 49. To będzie ostatnia szansa, by zobaczyć te wnętrza… przed remontem! Zamykamy „Śmidowicza” po to, by wprowadzić tam spore zmiany – by miejsce to było jeszcze bardziej przyjazne dla gości.

Otwarta Środa przy ul. Śmidowicza 49 trwać będzie 27 września w godz. 15-18. Program zajęć zależny jest od pogody, ale pewne jest, że atrakcji nie zabraknie. Będzie można wziąć udział m.in. w turniejach gier, do dyspozycji będą piłki i gry planszowe. Tradycyjnie będzie można również zajrzeć do ogrodu społecznego, który kwitnie tuż przy szkole. Zapowiada się pyszne spotkanie!

- Zapraszamy po jesienne zbiory z ogrodu. Mamy piękne, duże jarmuże, a także zioła, pory, selery i inne. Spokojnie możemy ugotować z tego zupę lub przygotować sałatkę. Dzieci ucieszy także fakt, że nasz szałas przetrwał ostatnie nawałnice, stąd jest gotowy do zabawy – zachęca Aleksandra Kulińska z Banku Żywności, koordynatorka projektu Otwarte Ogrody Gdyni. I dodaje: - Za nami bardzo udane lato i już nie możemy doczekać się kolejnego.

Środowe spotkanie na Śmidowicza będzie ostatnim w tym sezonie. Budynek przejdzie bowiem gruntowny remont, by szkolne wnętrza zmieniły się w przytulny Dom Sąsiedzki. Przetarg dla projektantów i wykonawców został już ogłoszony. Laboratorium Innowacji Społecznych przyjmuje oferty jeszcze do czwartku, 28 września. Wybrany wykonawca będzie miał dziewięć miesięcy na przeprowadzenie wszystkich prac. Dom Sąsiedzki przy Śmidowicza 49 może więc zaprosić mieszkańców w wyremontowane progi już w najbliższe wakacje.

  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas