Aktualności

Posprzątajmy razem las na Oksywiu

Opis alternatywny uzytkownicy/a.dylejko@lis.gdynia.pl/plakat_6.1a-1.jpg

Nie podoba ci się widok śmieci w lesie na Oksywiu? Nam też nie! Dołącz do nas, wspólnie posprzątamy ten teren! Każdy uczestnik akcji będzie mógł wziąć udział w ekologicznym festynie na terenie urządzanego Domu Sąsiedzkiego przy  ul. Śmidowicza, a tam odebrać drobny upominek!

Akcja „Oksywski las potrzebuje nas – powtórzmy to!” odbędzie się w sobotę, 30 września. Od godz. 10 każdy chętny będzie mógł pobrać worki na śmieci z jednego z czterech punktów (przy ul. Żeglarzy 5, ul. Żeglarzy 11, w okolicach ronda Bosmańska/Zielona oraz przy ul. Australijskiej), a następnie wziąć udział w sprzątaniu okolicznego lasku.

- Potrzeba sprzątania lasu wypłynęła ze strony mieszkańców. Wspominając ubiegłoroczne wydarzenie, Akcja O-ksywie „SPRZĄTAMY.TO!”, zapragnęli je powtórzyć – mówi współorganizatorka Magdalena Warmowska ze Stowarzyszenia Społecznej Edukacji NonStop, prowadzącego Placówkę Wsparcia Rodziny i Dziecka Światłowcy. Dodaje także, że do organizacji akcji włączyły się  inne organizacje i instytucje działające w okolicy: Akademia Marynarki Wojennej, Laboratorium Innowacji Społecznych, Straż Miejska, PWD Kreatywni, Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki oraz Kibiców Razem Arka Gdynia, a także Referat Ekorozwoju gdyńskiego magistratu.

Sobotnia akcja to nie tylko okazja do posprzątania oksywskiego lasu, ale także zapoznania się lub bliższego poznania najbliższych sąsiadów.

Zebrane odpady będzie można do godz. 13 zostawiać w każdym z czterech punktów wydawania worków. Po drodze warto zbierać także chrust – przyda się na… piknik ekologiczny! Każdy uczestnik sprzątania, w ramach podziękowania za udział, zaproszony jest do udziału w zabawie na terenie urządzanego Domu Sąsiedzkiego przy ul. Śmidowicza.

Atrakcji nie zabraknie! Pełni energii będą mogli wziąć udział w treningu jump fitness lub w zawodach sportowych. Dzieci zaproszone zostaną do kącika plastycznego oraz zabaw recyklingowych. Każdy będzie mógł także zrelaksować się na kocach piknikowych w strefie odpoczynku oraz zjeść coś pysznego. Czekać będą smakołyki z ogniska, a także popcorn oraz słodkości.

- Uczestnicy akcji sprzątania otrzymają także drobne gadżety, zaraz przy wejściu na teren pikniku. Zapraszamy z nimi do specjalnego stoiska, gdzie po okazaniu gadżetu, będzie można odebrać wrzos lub chryzantemę i zabrać ją do domu – zachęca Magdalena Warmowska.

Piknik przy ul. Śmidowicza planowany jest do godz. 17.

  • Sprzątanie lasu na Oksywiu - plakat
  • Sprzątanie lasu na Oksywiu - mapa