Aktualności

W czwartek, 7 grudnia, kolejne warsztaty poświęcone polanie przy Osadzie Rybackiej

Warsztaty w sprawie zagospodarowania polany na Oksywiu

Bardzo atrakcyjna lokalizacja i szeroka panorama na wody Zatoki Gdańskiej to główne walory polany znajdującej się przy Osadzie Rybackiej. Mieszkańcy Oksywia są już po pierwszych warsztatach poświęconych zaprojektowaniu przyszłego wyglądu tego terenu. Chodzi o wzmocnienie charakteru rekreacyjnego polany - przy zachowaniu naturalnej zieleni i spokoju, oraz umożliwienie dogodnego dojazdu dla każdego i w każdym wieku. Kolejna okazja do rozmowy o tym miejscu - w czwartek, 7 grudnia.
 
Pierwsze spotkanie warsztatowe poświęcone rewitalizacji polany przy Osadzie Rybackiej odbyło się 28 listopada i rozpoczęło dyskusję na temat przyszłego wyglądu i funkcjonalności tego atrakcyjnego zakątka Gdyni. W V LO przy ul. Dickmana 14 pracownicy Laboratorium Innowacji Społecznych poprosili mieszkańców dzielnicy o podzielee się opiniami i propozycjami dotyczącymi przyszłego projektu przebudowy polany. Po inwestycji rewitalizacyjnej ma być przyjazna wszystkim odwiedzającym, dawać możliwość rekreacji, organizacji pikników i koleżeńskich spotkań, zabawy z dziećmi, wypoczynku wśród zieleni i z widokiem na morze.

- Opinie mieszkańców i propozycje związane z funkcjonalnością polany przy Osadzie Rybackiej znajdą się wśród wytycznych dla architektów, którzy w oparciu o te wskazówki przygotują projekt przebudowy terenu – informuje Agnieszka Jurecka z Laboratorium Innowacji Społecznych. -Zakładamy, że powstaną trzy wstępne koncepcje, spośród których mieszkańcy będą mogli wskazać tę najbardziej spełniającą ich oczekiwania. Podczas warsztatów wspólnie z mieszkańcami zastanawiamy się, jakie są największe walory polany, a jakie największe problemy i wyzwania projektowe. Po pierwszym spotkaniu widać, że lokalnej społeczności bardzo zależy na uporządkowaniu polany przy zachowaniu jej naturalnego charakteru. Ważne jest też wyeksponowanie punktu widokowego na Zatokę Gdańską.

Część pytań związanych z nadchodzącą inwestycją na miejscu omówiła Marika Domozych, radna miasta Gdyni. Dużo uwagi poświęcono potrzebie zapewnienia dogodnego dojazdu do przebudowywanej polany, z możliwością zaparkowania samochodu lub roweru, z troską o osoby o ograniczonej sprawności, a także korzystające z komunikacji miejskiej.

Kolejna okazja do dyskusji o rewitalizacji polany przy Osadzie Rybackiej już w czwartek, 7 grudnia o godzinie 18 w V Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dickmana 14. Zapraszamy.

  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • fot. Aleksander Trafas
  • Fot. Aleksander Trafas