Rusza budowa Trasy Kaszubskiej - zmiany w organizacji ruchu Rusza budowa Trasy Kaszubskiej - zmiany w organizacji ruchu
Społeczeństwo

Nagrody w konkursie dla NGO „Podaj dalej ciepło” wręczone

Laureaci Podaj dalej ciepło 2019

Laureaci Podaj dalej ciepło 2019

29.03.2019 r.

Uroczystą galą w Gdyńskim Centrum Filmowym zakończyła się 10. edycja konkursu „Podaj dalej ciepło”, który wspiera inicjatywy gdyńskich organizacji pożytku publicznego w obszarze wsparcia społecznego. Czeki na realizację konkursowych przedsięwzięć, ufundowane przez PGE Energia Ciepła i OPEC, otrzymały Stowarzyszenie „Dlaczego NIE”, Adapa, Fundacja na rzecz osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju oraz Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa.
 
Głosowanie internetowe na stronie podajdalejcieplo.pl zakończyło się 19 marca. Liczba głosów w tej edycji przekroczyła 18 tysięcy. Trzy projekty z największą ich liczbą 28 marca, podczas gali w Gdyńskim Centrum Filmowym, otrzymały czeki na rozwój oraz kontynuację zwycięskich projektów. Były to:
 
I miejsce – 15 000 zł – Stowarzyszenie „Dlaczego NIE”: „Dlaczego NIE kulturalnie” (8195 głosów)
 
II miejsce – 10 000 zł – Adapa, Fundacja na rzecz osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju: „Seniorat i co dalej” (6978 głosów)
 
III miejsce – 5 000 zł – Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa: Minigrupy rodzinne (1541 głosów)
 
– Aż trudno uwierzyć, że to już dziesiąta edycja, że od tylu lat wspólnie realizujemy ten ważny w naszym mieście konkurs. – powiedział Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji – Bardzo się cieszę, że dzięki partnerstwu samorządu i dwóch firm, które w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu nie tylko przekazują środki, ale i angażują się w organizację i promocję tego przedsięwzięcia, wyłaniamy inicjatywy, które dotykają spraw lokalnych społeczności. Konkurs jest szansą, by nieduże organizacje mogły szerzej opowiedzieć o tym, jak wspaniałe działania prowadzą i jak ważna jest to praca. Znam wszystkie organizacje, które dziś nagradzamy i nie mam wątpliwości, że środki, które otrzymają, będą bardzo dobrze wykorzystane.
 
– Przez 10 lat trwania konkursu nagrodziliśmy ponad 40 trójmiejskich organizacji pozarządowych. Niezmiennie zaskakują nas Wasze inspirujące pomysły, które z sercem realizujecie dla dobra lokalnej społeczności. Jesteście blisko potrzeb tych, których wokół siebie mamy. Głęboko wierzę, że wszystkie inicjatywy, które już nagrodziliśmy i które nagrodzimy dziś to krok ku lepszemu światu. – zwróciła się do gości Ewa Barszcz, Dyrektor Handlowy PGE Energia Ciepła.
 
– Życzę państwu dalszych sukcesów w czynieniu dobra. Tak, żebyśmy razem czuli się silni jako obywatele, jako mieszkańcy Gdyni – miasta empatycznego i otwartego. Jako organizatorzy konkursu „Podaj dalej ciepło” jesteśmy waszymi przyjaciółmi w realizacji projektów dla mieszkańców, którzy potrzebują Waszego wsparcia. Wszystkiego dobrego! – dodał Janusz Różalski, Prezes Zarządu OPEC Sp. z o.o.
 
Wręczeniu nagród towarzyszyła prezentacja zwycięskich inicjatyw, wspólne zdjęcia i upominki dla wszystkich zaproszonych uczestników konkursu, niezależnie od wyników, które uzyskali.
 
– Tak się składa, że nasza organizacja również w tym roku obchodzi dziesięciolecie istnienia. Bardzo się cieszę, że jesteśmy laureatem „Podaj dalej ciepło”. Nie można było sobie wyobrazić lepszego prezentu na ten jubileusz. – dziękowała Elżbieta Biernacka, prezes Stowarzyszenia Dlaczego NIE, które zdobyło główną nagrodę za projekt „Dlaczego NIE kulturalnie” wspierający osoby z niepełnosprawnością w korzystaniu z oferty kulturalnej Gdyni.
 
„Podaj dalej ciepło” jest akcją wspierającą najcenniejsze inicjatywy realizowane przez organizacje pozarządowe oraz podmioty z obszaru ekonomii społecznej prowadzące działania na terenie Gdyni. Tegoroczna, dziesiąta edycja konkursu, odbywa się pod hasłem „Innowacje społeczne na ludzką miarę” i promuje projekty skierowane do mieszkańców Gdyni, które wprowadzają nową, innowacyjną jakość w obszarze wsparcia społecznego. Organizatorami konkursu są PGE Energia Ciepła, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Gmina Miasta Gdyni.
 
Więcej informacji o konkursie oraz opisy konkursowych inicjatyw: podajdalejcieplo.pl.
  • Gala Podaj dalej ciepło 2019, fot. Ilona Budzbon (LIS)
  • Gala Podaj dalej ciepło 2019, fot. Ilona Budzbon (LIS)
  • Gala Podaj dalej ciepło 2019, fot. Ilona Budzbon (LIS)
  • Gala Podaj dalej ciepło 2019, fot. Ilona Budzbon (LIS)
  • Gala Podaj dalej ciepło 2019, fot. Ilona Budzbon (LIS)
  • Gala Podaj dalej ciepło 2019, fot. Ilona Budzbon (LIS)
  • Gala Podaj dalej ciepło 2019, fot. Ilona Budzbon (LIS)
  • Gala Podaj dalej ciepło 2019, fot. Ilona Budzbon (LIS)