Społeczeństwo

Za nami 5. festiwal SLOT Pomorze

5. Festiwal SLOT Pomorze odbył się w sobotę 8 września 2018 roku w w gdyńskim Parku Rady Europy / Festiwal SLOT Pomorze
Trzynaście plenerowych warsztatów, sześć filmów, dwa koncerty oraz mnóstwo spotkań i aktywności. To wszystko czekało na uczestników piątej odsłony festiwalu SLOT Pomorze.

W Cafe Przystań, Strefie 12k #znajdzdobro i Strefie Audiowizualnej miał miejsce dzień festiwalu SLOT Pomorze.  W sobotę 8 września od południa Park Rady Europy zamienił się w miejsce twórczości i wymiany myśli. Ponad tysiąc uczestników mogło namalować mural, stworzyć naturalne kosmetyki, pośpiewać, czy zgłębić tajniki gry na kotłach karaibskich.

- Warsztaty były oblegane, ludzie chętnie tworzyli – mówi Agnieszka Olzacka, rzecznik prasowy wydarzenia. - Widać, że lubią taki piknikowy klimat na trawie, kiedy można po prostu podejść, coś zrobić i pójść dalej, a przy okazji zaczerpnąć z tego jak najwięcej.

Największym zainteresowaniem cieszył się antystresowy hydrożel, pamiątkowe koszulki i przyborniki z płyt CD. Z kolei namiot audiowizualny był miejscem intymnego tworzenia i przemyśleń w obszarze teatru, filmu i nowych mediów.

Sporo odbiorców miał panel dyskusyjny „Sztuka Życia”.

- Uczestnicy wyszli stamtąd z refleksją i chętnie dzielili się swoimi odczuciami z gośćmi panelu – twierdzi Olzacka. - Festiwal zwieńczyły koncerty zespołu Dzieła Wybrane i Konsternacja. Oba, choć tak różne muzycznie, stworzyły świetny klimat w plenerze i z każdym dźwiękiem przyciągały coraz większą liczbę słuchaczy.

5. Festiwal SLOT Pomorze odbył się w sobotę 8 września 2018 roku w w gdyńskim Parku Rady Europy. Organizatorem festiwalu była Fundacja Inicjatyw Twórczych Fordewind.

https://www.facebook.com/SlotPomorze
http://www.slotpomorze.pl/
  • 5. Festiwal SLOT Pomorze
  • 5. Festiwal SLOT Pomorze
  • 5. Festiwal SLOT Pomorze
  • 5. Festiwal SLOT Pomorze
  • 5. Festiwal SLOT Pomorze
  • 5. Festiwal SLOT Pomorze
  • 5. Festiwal SLOT Pomorze