Społeczeństwo

Zobacz polskich pilotów w akcji na dużym ekranie

Festiwal odbywa się po raz pierwszy

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” – ten film rozpocznie kinowy cykl pod nazwą Oksywski Festiwal Filmowy. W piątek, 22 marca o godzinie 18, w Audytorium Akademii Marynarki Wojennej (budynek Biblioteki Głównej, wejście od ul. Grudzińskiego) zapraszamy wszystkich mieszkańców Oksywia, mile widziani będą też goście z sąsiednich dzielnic. Bezpłatne zaproszenia, do 20 marca, można rezerwować za pośrednictwem strony www.off.evenea.pl

OFF organizowany jest - po raz pierwszy - w ramach „Przyjaznej Dzielnicy” z 2018 roku. – Partnerami w tym projekcie są Rada Dzielnicy Oksywie, Akademia Marynarki Wojennej, Fundacja Teatru Czwarte Miasto, Laboratorium Innowacji Społecznych – informuje Monika Listwoń z LIS. - Zadanie będzie zrealizowane w tym roku, cyklicznie zostanie zaprezentowanych aż 10 filmów, a repertuar z pewnością zainteresuje dzieci i młodzież, rodziny, miłośników kina akcji, czy historii opartych na biografiach znanych postaci.

- Zaczynamy w piątek, 22 marca, od naprawdę mocnego akcentu – zapowiada Mateusz Kolera, radny dzielnicy Oksywie. - Zobaczymy „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. To nowa produkcja, przypominająca czasy Bitwy o Anglię, a tam nasi piloci znaleźli najwyższe uznanie nie tylko Brytyjczyków, o ich podniebnych wyczynach usłyszał cały ówczesny świat.

Organizatorzy Oksywskiego Festiwalu Filmowego zapewniają, że każdy znajdzie dla siebie dobrą ofertę. Pokazy filmowe będą się odbywać nie tylko na terenie AMW - część filmów zobaczymy w oksywskiej filii biblioteki a niewykluczone, że wybrana projekcja trafi w plener.

O wszystkich zbliżających się seansach z wyprzedzeniem będzie można dowiedzieć się na profilu facebookowym Rady Dzielnicy Oksywie.