Sport

Aplikacja ułatwi leczenie ran

Jak twierdzą twórcy aplikacji, iWound jest intuicyjną i łatwą w obsłudze platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy lekarzem a pacjentem, fot. Jan Ziarnicki

Jak twierdzą twórcy aplikacji, iWound jest intuicyjną i łatwą w obsłudze platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy lekarzem a pacjentem, fot. Jan Ziarnicki

Prywatna konsultacja z lekarzem bez stania w kolejce? Z takiej możliwości będą mogli niedługo skorzystać pacjenci Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Aplikacja iWound da rekonwalescentom leczącym rany możliwość szybkiego i bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Obecnie system jest testowany. Pełna wersja ma ruszyć w przyszłym roku.

Pacjenci Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni od przyszłego roku zyskają łatwy dostęp do lekarzy specjalistów i skrócą czas leczenia ran. To dzięki pilotażowemu programowi skoordynowanej opieki nad raną z wykorzystaniem darmowej aplikacji mobilnej iWound.

- Jesteśmy na etapie wdrożeniowym. Nie chcielibyśmy, żeby coś poszło nie tak, dlatego na razie nie dajemy pacjentom możliwości korzystania z wszystkich opcji. Myślę, że to nastąpi w przyszłym roku, kiedy aplikacja przejdzie testy i naszą wewnętrzną weryfikację pozytywnie – zapowiada Beata Gronowska, dyrektor ds. pielęgniarstwa.

Jak twierdzą twórcy aplikacji, iWound jest intuicyjną i łatwą w obsłudze platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy lekarzem a pacjentem, która ponadto umożliwi archiwizację informacji dotyczących historii choroby.

- Istotą systemu było uczynienie go prostym jak obsługa SMS-ów czy MMS-ów. Dajemy pacjentom kanał komunikacji, który jest bezpieczny, daje opcje wysyłania i archiwizowania zdjęć, ale przede wszystkim możliwość wzięcia współodpowiedzialności za proces leczenia - mówi Tomasz Kandziora, współautor aplikacji z firmy Polmedi.



Jak korzystać z aplikacji iWound?

- Wystarczy, że pacjent otworzy aplikację, kliknie „wyślij wiadomość”. Okno dialogowe pojawi się w formie czatu. Do wiadomości pacjent możne dodać też kilka zdjęć. Lekarz otworzy to po odebraniu powiadomienia, zerknie na ranę i odpisze. Być może wyda też zalecenie ze specjalnego algorytmu, który w systemie umieściliśmy - mówi Tomasz Kandziora, współautor aplikacji z firmy Polmedi.

Aplikacja iWound dedykowana jest nie tylko pacjentom, ale także personelowi medycznemu.

- Dokumentację mamy w jednym miejscu, wiemy, na co zwrócić uwagę u pacjenta i z kim skonsultować dany przypadek. Co szczególnie istotne, mamy też możliwość logarytmicznego sprawdzenia, jakich środków możemy użyć przy leczeniu danej rany – mówi Beata Gronowska.

Szpital Morski im. PCK w Gdyni jest pierwszą na Pomorzu placówką, która włączyły się w pilotażowy program skoordynowanej opieki nad raną z wykorzystaniem systemu oraz aplikacji mobilnej iWound. Można ją pobrać na Iphona lub Androida bez opłat.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 04.12.2018 15:20
  • ikona

    Autor: _Jan Ziarnicki (j.ziarnicki@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.12.2018 15:26
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona