Sport i zdrowie

Niedziela z Dniem Małego Arkowca

// fot. www.facebook.com/ArkaGdyniaSSA
W najbliższą niedzielę, 13 maja, najmłodsi – bo zaledwie 7-letni sportowcy będą mieli okazję spełnić swoje marzenia. Na gdyńskim Stadionie Miejskim odbędzie się Dzień Małego Arkowca 2018, podczas którego prowadzone będą zapisy do nowych grup dziecięcych ARKI Gdynia.

Przed małymi piłkarzami, którzy w niedzielę przyjdą wraz z rodzicami na Stadion Miejski, wiele ciekawych, sportowych wyzwań. Przejdą oni testy sprawności ogólnej, sprawdzian szybkości i zwinności oraz wezmą udział w mini meczach piłkarskich. Wszystko na boisku zlokalizowanym na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5).

W aktywnościach będą mogli wziąć udział chłopcy w wieku 7 lat, którzy aktualnie uczęszczają na zajęcia Szkółek AG oraz zupełnie nowi kandydaci z dowolnej miejscowości czy dzielnicy. Każdy ma szansę zostać członkiem grup zasadniczych, działających w strukturach Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA oraz grup treningowych i rekreacyjnych Fundacji „Nigdy nie zostaniesz sam", działających w dzielnicach Gdyni oraz w Rumi i Władysławowie.

Aby wziąć udział w Dniu Małego Arkowca należy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj lub bezpośrednio przed imprezą w holu głównym stadionu, od godz. 15.30. Wstęp wolny. Na małych sportowców biorących udział w wydarzeniu czekać będą upominki.
 
Program Dnia Małego Arkowca:
  • godz. 15.30 – potwierdzenie rejestracji i nadanie dziecku numeru na koszulkę – hol główny Stadionu Miejskiego – wejście VIP,
  • godz. 15.55 – zbiórka dzieci na trybunie boiska treningowego A z naturalną trawą,
  • godz. 16.00-18.00 – testy i gry na różnych stanowiskach – boisko treningowe A,
  • godz. 16.30 – spotkanie koordynatorów ze wszystkimi rodzicami – trybuna VIP Stadionu Miejskiego,
  • godz. 18.00 – wspólne zdjęcie.
W ciągu kilku dni od Dnia Małego Arkowca ogłoszenie wyników testów.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej www.si-arka.gdynia.pl.