Sport i zdrowie

Ruszyły zapisy do 7R CST MTB Gdynia Maraton

Miasteczko zawodów, start oraz meta zlokalizowane będą przy Stadionie Miejskim w Gdyni / fot. gdyniasport.pl

7R CST MTB Gdynia Maraton. Pod taką nazwą odbędzie się, organizowana w naszym mieście po raz trzynasty, impreza skierowana do miłośników kolarstwa górskiego. Zawody trwać będą dwa dni – od 8 do 9 września tego roku. To jedna z niewielu okazji, aby sprawdzić swoje kolarskie umiejętności, przeżyć niezwykłą przygodę i nad Bałtykiem poczuć się jak w górach. Właśnie ruszyły zapisy internetowe!

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni logistycznych pod wynajem, który na początku roku został sponsorem tytularnym drużyny kolarskiej CST MTB Team. Jej liderem jest Dariusz Batek - mistrz Polski w maratonie MTB. Miłość do sportu sprawia, że firma chętnie angażuje się w kolejne projekty. Stąd też gdyńska odsłona maratonu MTB zyskała nowego sponsora oraz nazwę.

- To niezwykle budujące, że do Gdyni zawitał kolejny sponsor. Oznacza to, że nasze działania promujące kolarstwo górskie oraz aktywizujące mieszkańców zostały zauważane na arenie krajowej – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodaje: - Maraton MTB to niezwykła impreza, która gromadzi na starcie całe rodziny: od maluchów po ich dziadków. Zawsze staramy się przygotować kompleksową ofertą dla osób w każdym wieku i jak widać – to nam się udaje!Impreza od lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W jej poprzedniej edycji wystartowało ponad 700 kolarzy górskich. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali aż na ośmiu dystansach, a na najbardziej prestiżowym z nich, 60-kilometrowym, najszybszy okazał się Bartosz Banach, który wygrał w Gdyni po raz piąty z rzędu. Pierwszą z pań była Aleksandra Zabrocka. Trasa wyścigów prowadziła urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy mieli okazję rywalizować m.in. na terenie lasów państwowych nadleśnictwa Gdańsk.

Na emocje nie będzie można narzekać także w tym roku. Trasa ponownie zlokalizowana zostanie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i – jak zapewniają organizatorzy – będzie jeszcze ciekawsza niż w poprzednim roku. Można liczyć na wiele stromych zjazdów oraz podjazdy wymagające niesamowitego wysiłku.

Miasteczko zawodów, start oraz meta zlokalizowane będą przy Stadionie Miejskim w Gdyni. Tradycyjnie, na zawodników startujących w kategorii OPEN czekają 3 dystanse do wyboru: 20, 40 oraz 60 kilometrów. Z kolei młodzi miłośnicy MTB będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w sobotę podczas czterech startów.

Zapisy na XIII 7R CST MTB Gdynia Maraton trwają od 9 lipca od godz. 13:00, a zakończą się 27 sierpnia o godz. 23.59! Zajerestrować można się na stronie www.gdyniasport.pl.

Harmonogram XIII 7R CST MTB Gdynia Maraton :
8 września (sobota)

8:00 Otwarcie biura zawodów

10:00 Start Malucha (ur. 1 stycznia 2011r. i młodsi)

10:30 Start Starszaka (1 stycznia 2008r. – 31 grudnia 2010r.)

11:15 Start Młodzika młodszego  (1 stycznia 2005r. – 31 grudnia 2007r.)

11:45 Start Młodzika starszego (1 stycznia 2002r. – 31 grudnia 2004r.)

9 września (niedziela)

8:00 Otwarcie biura zawodów

9:30 Zamknięcie biura zawodów

10:00 Start kategorii OPEN – 20 km, 40 km, 60 km