Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską
Sport i zdrowie

W Cisowej powstanie nowe boisko

W tym miejscu, przy SP nr 31 w Cisowej powstanie nowe boisko, źródło: mapy Google Earth

W tym miejscu, przy SP nr 31 w Cisowej powstanie nowe boisko, źródło: mapy Google Earth

08.06.2018 r.

Dobre wieści dla mieszkańców Cisowej – zaczyna się budowa nowego, ogólnodostępnego boiska do gry w piłkę nożną przy Szkole Podstawowej nr 31.
 
Zapadła decyzja, która z pewnością ucieszy lokalną społeczność – prezydent Gdyni zdecydował przeznaczyć dodatkowe środki na realizację inicjatywy rodziców, których dzieci uczęszczają do SP nr 31 w Cisowej, dzięki czemu wybudowane zostanie zupełnie nowe boisko sportowe.
 
- Od listopada ubiegłego roku mieszkańcy Cisowej sygnalizowali potrzebę powstania nowego boiska i pod tym kątem analizowaliśmy dostępne możliwości oraz rozwiązania – mówi wiceprezydent Gdyni, Bartosz Bartoszewicz. - Efektem jest decyzja o zaangażowaniu miejskich środków w budowę miejsca, które wpłynie na podniesienie jakości życia w tej okolicy, ale oprócz rekreacji przysłuży się też uczniom podczas zajęć. Nie zwlekamy z procedurami, dyrektor szkoły rozpoczął już prace projektowe, tak aby być może jeszcze w tym roku nowe boisko mogło służyć mieszkańcom. Co ważne – to efekt naprawdę konstruktywnej i rzeczowej współpracy z inicjatorami, zaangażowania dyrektora szkoły i zrozumienia dla pojawiających się problemów ze wszystkich stron. To dobry przykład na wspólne porozumienie ze wspaniałym efektem dla mieszkańców dzielnicy - dodaje wiceprezydent Bartoszewicz.
 
Tuż po pracach projektowych rozpocznie się budowa nowego obiektu. Jeżeli wszystko odbędzie się bez dodatkowych utrudnień, nowa infrastruktura przy podstawówce w Cisowej może jeszcze w tym roku stać się miejscem pierwszych sportowych zmagań. Ułatwi dostęp do aktywnego wypoczynku uczniom, okolicznym mieszkańcom, ale też lokalnym organizacjom sportowym.
 
- Przede wszystkim w okolicy działa Uczniowski Klub Sportowy Cisowa, dzieci w ramach dbania o swój sportowy rozwój muszą mieć miejsce, w którym mogą ćwiczyć i grać. Boisko to w naszej dzielnicy priorytet na liście inwestycji. W starania o jego szybkie powstanie zaangażowali się rodzice, szkoła, Rada Dzielnicy i miasto. To jedyne miejsce, gdzie dzieci bezpiecznie mogą grać w piłkę i trenować, oprócz niego pozostaje tylko piaskowe boisko przy ulicy Morskiej, którego kwestie właścicielskie są nieuregulowane – mówi Jerzy Drela, przewodniczący Rady Dzielnicy Cisowa.
 
Według wstępnych szacunków, koszt budowy boiska przy SP nr 31 powinien zmieścić się w kwocie około 400 tysięcy złotych, w tym 250 tysięcy ma pokryć miejski budżet, a pozostałe 150 tysięcy - środki Rady Dzielnicy Cisowa.