Sport

Zagłębie Lubin najlepsze w Arka Gdynia Cup 2018

W 19. edycji Arka Gdynia Cup wzięło udział 20 drużyn.

W Gdynia Arenie rozegrano 19. edycję międzynarodowego turnieju piłki nożnej dzieci i młodzieży do lat 12 "Arka Gdynia Cup" pod patronatem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Tegoroczny turniej dedykowany był pamięci Jacka Dziubińskiego.

W dwudniowej rywalizacji najlepsi okazali się młodzi piłkarze Zagłębia Lubin, którzy w finałowym starciu pokonali Bałtyk Koszalin 2:0. Na najniższym stopniu podium zameldowali się zawodnicy Olimpijczyk Kwakowo. Najgorsze dla sportowców - czwarte miejsce przypadło ekipie Górnika Łęczna.

Z czterech zespołów reprezentujących gospodarzy najwyżej uplasowała się Arka Gdynia U-12 A, która zajęła piątą lokatę.

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy "łapacz" - Michał Matys (Zagłębie Lubin)
Najwszechstronniejszy "grajek", czyli MVP  - Mikołaj Tudruj (Bałtyk Koszalin)
Super "napadzior" - Aleksander Buchkov (FC Sdushor Svelty - Rosja)

Przy okazji turnieju, poświęconego pamięci byłego trenera i prezesa Arki Gdynia - Jacka Dziubińskiego, przeprowadzono aukcje na rzecz gdyńskiego hospicjum dla dzieci "Bursztynowa Przystań. Zebrano 3900 złotych!

• ikonaOpublikowano: 26.02.2018 15:48

Autor: Michał Kozłowski (m.kozlowski@gdynia.pl)

• ikonaZmodyfikowano: 26.02.2018 15:52
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz