Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Aktualności

Boat&Bike na Mierzeję Wiślaną

Kolaż zdjęć od lewego górnego zgodnie z zegarem: katamarany Żeglugi Gdańskiej w Gdyni, źródło: Zegluga Gdańska; przekop Mierzei Wiślanej, źródło: wikipedia.org, przekop Mierzei Wiślanej z lotu ptaka, źródło: Żegluga Gdańska

Kolaż zdjęć od lewego górnego zgodnie z zegarem: katamarany Żeglugi Gdańskiej w Gdyni, źródło: Zegluga Gdańska; przekop Mierzei Wiślanej, źródło: wikipedia.org, przekop Mierzei Wiślanej z lotu ptaka, źródło: Żegluga Gdańska

Zapowiadane wcześniej na przełom kwietnia i maja rejsy katamaranem Żeglugi Gdańskiej z Gdyni na Mierzeję Wiślaną wystartują jednak 27 maja. Rejsy realizowane będą w formule Boat&Bike – w cenie biletu przewóz roweru.Zimowe sztormy za nami, sezon turystyczny za pasem, Żegluga Gdańska zaprasza więc na rejsy z Gdyni. Na stronie przwoźnika opublikowano już kalendarz i cennik rejsów mieszczącym 450 pasażerów katamaranem Agat na Mierzeję Wiślaną. To nowa oferta przewoźnika realizowana w formule Boat&Bike. Rejsy początkowo zapowiadano na koniec kwietnia, wystartują jednak 27 maja.

- Pozwól sobie na fantastyczną przygodę i wybierz się z nami na Mierzeję Wiślaną! Zobacz przekop korzystając z naszej nowej usługi BOAT&BIKE, co oznacza, że w cenie biletu okrężnego z Gdyni na przekop możesz zabrać swój rower i przez 2 godziny zwiedzać okolice Żuław Wiślanych. Odkryj z nami piękno Mierzei od strony morskiej i rowerowej! - informuje Żegluga Gdańska.


Statek wypływać będzie z nabrzeża Pomorskiego na wysokości kas Żeglugi Gdańskiej przy al. Jana Pawła II 2 w Gdyni w soboty, począwszy od 27 maja, o godz. 9:00. Po przepłynięciu 30 mil morskich i trzech godzinach rejsu – o 12:00 katamaran dopłynie do przekopu Mierzei Wiślanej. Rejsy odbywać się będą do końca wakacji. Ostatni raz będziemy mogli popłynąć na tę wycieczkę 26 sierpnia.

Rejsy na Mierzeję Wiślaną będa realizowane katamaranem Agat. Źródło: wikipedia.org
Rejsy na Mierzeję Wiślaną będa realizowane katamaranem Agat. Źródło: wikipedia.org


Powrót statku zaplanowano na godzinę 14:00, by zawinąć z powrotem do Gdyni o godz. 17:00. Oznacza to, że pasażerowie będą mieli 2 godziny na wycieczkę rowerową po Mierzei Wiślanej.

Ciekawostką na pewno będzie obejrzenie słynnego przekopu łączącego Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany – inwestycję wartą 2 mld zł, wzbudzająca tyleż zachwytów co kontrowersji. Ale sama przejażdżka rowerem tym wąskim, piaszczystym wałem, podzielonym między Polskę i Rosję, jest wielką atrakcją. To niemal niezurbanizowany i niezindustrializowany ląd z kilkoma miejscowościami wypoczynkowymi, dawnymi wioskami rybackimi, i pięknymi plażami – od zatłoczonych, z mnogością dodatkowych atrakcji, po niemal dzikie, puste odcinki.

Cena biletu w obie strony z rowerem:

 • Normalny: 250 zł
 • Ulgowy: 200 zł

Na Hel i po porcie


Oprócz dostępnej od 27 maja nowości – rejsu na Mierzeję Wiślaną, wracają do kalendarza Żeglugi Gdańskiej znane i lubiane przepływki z Gdyni.

Od najbliższego piątku, 28 kwietnia będzie można wybrać się na Hel.

- Po zwiedzeniu oceanarium godzinny rejs pozwoli przenieść się z Gdyni na Hel, który zwany jest "początkiem Polski". Na Helu możemy odwiedzić fokarium, wypocząć na pięknych plażach od strony Zatoki oraz otwartego morza, a także zwiedzić historyczne miejsca. Wyjątkowym uzupełnieniem wizytówki Helu jest port wraz z przystanią – informuje przewoźnik.


Port w Helu. Fot. Żegluga Gdańska
Port w Helu. Fot. Żegluga Gdańska


Rejsy na Hel odbywać się będą codziennie do końca września. Dziennie od jednego do trzech rejsów, w zależności od ilości chętnych.

Z Gdyni na Hel wypłyniemy o godz. 10:00, 13:00 (R), 16:30 (R). Z Helu do Gdyni: 11:30 (R), 15:00, 18:00 (R)

R – rejs rezerwowy, który może się nie odbyć przy niewystarczającej liczbie pasażerów.

Ceny biletów:

 • Normalny: 75 zł w jedną stronę, 125 zł w obie strony
 • Ulgowy: 60 zł w jedną stronę, 105 zł w obie strony
 • Rower: 30 zł w jedną stronę, 40 zł w obie strony


Od połowy kwietnia możemy także wybrać się statkiem na zwiedzanie Portu Gdynia.

- Przekonaj się na własne oczy jak wygląda trzeci największy port morski w Polsce. Zachęcamy do wspólnego zwiedzenia Portu Marynarki Wojennej, Stoczni Marynarki Wojennej, Stoczni Nauta oraz podziwiania statków, które w danym dniu cumują w porcie handlowym – zachęca Żegluga Gdańska.


Rejsy tramwajem wodnym po porcie realizowane są do 6 razy dziennie, w zależności od liczby chętnych w godzinach: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 16:00, 17:00. Tramwaje będą pływać po porcie do końca października.

Ceny biletów:

 • Normalny: 55 zł
 • Ulgowy: 45 zł
 • Rower: 30 zł


Rejs po Porcie Gdynia. Fot. Przemysław Kozłowski
Rejs po Porcie Gdynia. Fot. Przemysław Kozłowski

 • ikonaOpublikowano: 26.04.2023 13:38
 • ikona

  Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 27.04.2023 08:56
 • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona