Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Aktualności

Lodowisko otwarte do 12 marca. Świetny sezon dobiega końca

Gdyńskie lodowisko będzie działać jeszcze blisko 2 tygodnie

Gdyńskie lodowisko będzie działać jeszcze blisko 2 tygodnie

Niedziela, 12 marca to ostatni dzień, kiedy będzie można skorzystać z gdyńskiego lodowiska, które znajduje się przy Polsat Plus Arenie Gdynia. Do końca lutego miłośnicy jazdy na łyżwach odwiedzili je już ponad 22 tysiące razy.


Wszystko, co dobre, szybko się kończy. To zdanie idealnie odzwierciedla informację dotyczącą bliskiego terminu zakończenia funkcjonowania gdyńskiej sezonowej ślizgawki. Do tego czasu pozostało niespełna dwa tygodnie. Już teraz jednak wiadomo, że był to niezwykle udany sezon, który za dwa tygodnie być może okaże się rekordowy.

– Sezonowy obiekt doskonale wpisuje się w potrzeby mieszkańców miasta – komentuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Od otwarcia, które miało miejsce 16 grudnia, do końca lutego użytkowano je 22 125 razy. W ramach zajęć WF odbyło się blisko 2400 wejść, zaś ogółem dzieci i młodzież skorzystały z tafli 15 217 razy, co stanowi 69% wszystkich uczestników.
dwie uśmiechnięte dziewczyny podczas jazdy na lodzie

Liczby nie kłamią ­– niemal 7 na 10 dotychczasowych aktywności należy do reprezentantów „młodego pokolenia”, którzy są stałymi bywalcami tego miejsca. Największym zainteresowaniem lodowisko cieszy się w weekendy i dni wolne od zajęć, zaś rekordowy okazał się okres ferii, podczas którego odnotowano ponad 7000 wejść.

Obiekt cieszy się niemałym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni. Zniżkę wynikającą z posiadania karty mieszkańca do 28 lutego wykorzystano blisko 8 tysięcy razy.

– Serdecznie zapraszamy do skorzystania naszej ślizgawki w ostatnich dwóch tygodniach jej dostępności – podsumowuje Cząstka.
stanowisko z kawą

Przypomnijmy, że sezonowa ślizgawka debiutuje w tym roku w nowej lokalizacji, co związane jest z powstawaniem kolejnej części parku centralnego. W obecnym miejscu można połączyć zabawę na lodzie z wyjazdem na zakupy do pobliskiej galerii handlowej czy przy okazji uczestnictwa w eventach organizowanych w hali sportowo-widowiskowej. Zmieniony się także jej charakter ­­– w tym roku aktywności odbywają się bowiem na świeżym powietrzu. Pozwala to nieco zrekompensować brak śniegu i nacieszyć się zimowym klimatem w bieżącym sezonie. To świetne miejsce do tego żeby rekreacyjnie pojeździć ze znajomymi czy dopiero rozpocząć swoją przygodę na lodzie – nieodpłatnie używając specjalnych „pingwinków” do nauki lub korzystając ze wsparcia profesjonalnego trenera. Miejsce poza wypożyczalnią oferuje również usługę ostrzenia łyżew.

gdyńskie lodowisko w trakcie użytkowania

Gdyńskie lodowisko organizowane przez Gdyńskie Centrum Sportu charakteryzuje się taflą o wymiarach 19 m x 30 m. Zlokalizowane jest na parkingu zewnętrznym pomiędzy Polsat Plus Areną Gdynia a Centrum Handlowym Riviera i do 12 marca dostępne będzie niezmiennie 7 dni w tygodniu od 9.00 rano do 21.00.

  • ikonaOpublikowano: 02.03.2023 14:13
  • ikona

    Autor: Marek Urbaniak (m.urbaniak@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.03.2023 13:52
  • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona