Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Aktualności

Marzec w Muzeum Miasta Gdyni

Wiosną wśród propozycji Muzeum Miasta Gdyni każdy znajdzie coś dla siebie // mat. prasowe MMG

Wiosną wśród propozycji Muzeum Miasta Gdyni każdy znajdzie coś dla siebie // mat. prasowe MMG

O tej porze roku nagle dostrzegamy, że dzień jest coraz dłuższy i – najpierw nieśmiało, często nawet zanadto się spiesząc – zmieniamy kurtkę z zimowej na wiosenną albo chowamy w szafie czapkę i szalik. To może oznaczać tylko jedno: wiosna za pasem. Jak się na jej nadejście przygotowało Muzeum Miasta Gdyni?

 
W marcu Muzeum Miasta Gdyni – oprócz oprowadzań po wystawach i spacerów – przygotowało też niespodzianki dla najmłodszych, w tym wyjątkowy Dzień Rodzinny. Z kolei 18 marca instytucja zaprasza na bezpłatne rodzinne warsztaty fotograficzne. Odbędą się one w plenerze i z pewnością będą inspiracją dla dzieci oraz dla rodziców.

W tym miesiącu w muzeum odbędą się dwa zupełnie różne, ale tak samo fascynujące wykłady: jeden poświęcony miniaturom tkackim z muzealnej kolekcji, a drugi dotyczący roli drewna w historii Gdyni. Rozpiętość tematyczna będzie szeroka, podobnie jak zainteresowania odbiorców.

W tym roku Muzeum Miasta Gdyni obchodzi swoje 40-lecie, stąd hasło: #rokzbiorów. Podczas wykładów odwiedzający muzeum poznają nie tylko tamtejsze zbiory, ale również te gromadzone przez dziesięciolecia przez mieszkańców.

Warsztaty z kuchni ukraińskiej. Na zdjęciu dziewczynka uciera na tarce warzywa
– W marcu będziemy pracować nad rozwojem naszych kubków smakowych poznając nowe smaki i przepisy podczas warsztatów z kuchni ukraińskiej, a seniorki i seniorzy z Klubu Doborowego Towarzystwa wezmą na warsztat współczesne wzory, które będą wyszywać podczas warsztatów zatytułowanych „W koło Macieju” – informują pracownicy muzeum.
Dodatkowo, w każdą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem jednej z wystaw: „Gdynia – Dzieło Otwarte”, „Wymiary Nowoczesności. Gdynia w fotografiach Henryka Poddębskiego” lub „12. Baltic Mini Textile Gdynia”. To świetna propozycja dla niedzielnych spacerowiczów, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym.

Marzec w Muzeum Miasta Gdyni:


Ciche godziny


W każdy czwartek pomiędzy godz. 14.00 a 16.00 dźwięki na wystawach będą wyłączone i nie będzie żadnych oprowadzań ani zajęć.

To ukłon w stronę tych, którzy odczuwają mocniej i bardziej intensywnie – osób z ASD. Dla nich takie bodźce jak głośna muzyka, mocne oświetlenie, hałas czy tłok mogą być źródłem niepokoju, kłopotów z koncentracją, a nawet bólu.

To również propozycja dla tych, którzy zmęczeni nieustającym zgiełkiem, przychodzą do muzeum, aby znaleźć tu ciszę i przestrzeń na głębszą refleksję. Dlatego w tym czasie warto wyciszyć telefon i powstrzymać się od głośnych rozmów.

  • ikonaOpublikowano: 03.03.2023 10:09
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.03.2023 14:54
  • ikonaZmodyfikował: Agata Grzegorczyk
ikona