Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Aktualności

Żeglarska Parada Świętojańska po raz siódmy

zdjęcie archiwalne z VI Żeglarskiej Parady Świętojańskiej. Żaglowce i jachty widoczne z plaży // fot. Łukasz Zieliński

zdjęcie archiwalne z VI Żeglarskiej Parady Świętojańskiej. Żaglowce i jachty widoczne z plaży // fot. Łukasz Zieliński

Polskie żaglowce i jachty ponownie wspólnie wypłyną na szerokie wody. Uformują szyk i popłyną z Gdyni do Gdańska. Wszystko w ramach VII Żeglarskiej Parady Świętojańskiej, która jest organizowana z okazji Święta Morza. W tym roku wydarzenie odbędzie się 24 czerwca. Organizatorzy zapraszają do udziału w nim, a miłośnicy żeglarstwa i mieszkańcy Trójmiasta już mogą się szykować na niecodzienny widok.


44 dni – tyle pozostało do tegorocznej edycji Żeglarskiej Parady Świętojańskiej. Tym razem żaglowce i jachty popłyną w rejs z Gdyni do Gdańska. Oczywiście z okazji Święta Morza.

W tym roku parada odbędzie się 24 czerwca. Start jest planowany około godz. 12.00. Uczestnicy popłyną w kierunku Orłowa i dalej do Sopotu i Brzeźna. Około godz. 16.00 pojawią się w okolicy Polskiego Haka na Motławie. W wydarzeniu weźmie udział około 100 jachtów. Flagowym żaglowcem parady będzie „Generał Zaruski”.

To atrakcja nie tylko dla tych, co na wodzie. Żaglowce i jachty będą doskonale widoczne również z lądu, np. z bulwaru Nadmorskiego.

Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. Ci, którzy chcieliby dołączyć do parady, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie internetowej zeglarskaparadaswietojanska.pl.

Szczegółowe informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie parady.

Żeglarska Parada Świętojańska jest organizowana przez Pomorski Związek Żeglarski.

źródło: zeglarski.info

  • ikonaOpublikowano: 12.05.2023 08:30
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.05.2023 11:49
  • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona