Powstała w pierwszej połowie XIX w. jako pensjonat z restauracją. Była popularnym miejscem letniego wypoczynku. Od 60 lat służy uczniom orłowskiej Szkoły Plastycznej, jednak jej stan techniczny był bardzo zły. Dzięki skomplikowanemu remontowi i precyzyjnym pracom konserwatorskim gdyńska „Adlerówka" odzyskała dawny blask i otrzymała drugie życie. Orłowska "Adlerówka" odzyskała blask fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiaszpobierz zdjęcieOrłowska "Adlerówka" odzyskała blask fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiaszpobierz zdjęcie Przed otwarciem orłowskiej "Adlerówki"fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiaszpobierz zdjęcie Otwarcie orłowskiej "Adlerówki" fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiaszpobierz zdjęcie Otwarcie orłowskiej "Adlerówki" fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiaszpobierz zdjęcie Orłowska "Adlerówka" otwarta fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiaszpobierz zdjęcie Opublikowano: 19.06.2013 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)