SZUKAJ:

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBRANE KATEGORIE: - wszystkie -

Kalendarz wydarzeń

Spotkanie z fotografką Anitą Andrzejewską

aparat fotograficzny

aparat fotograficzny

Kategoria: Miejsce wydarzenia: Początek: Koniec: Wstęp:
Wydarzenia inne Laboratorium Innowacji Społecznych - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 wydarzenie archiwalne - Wstęp wolny

W ramach projektu Miejskie Lekcje Fotografii Fundacja Machina Zmian oraz Miasto Gdynia zapraszają na spotkanie z fotografką Anitą Andrzejewską

Podczas spotkania Anita Andrzejewska opowie o radości i przygodzie, które wnosi w jej życie fotografia, o kontemplacji i uważności, które rozwija oraz o spotkaniach z ludźmi, samą sobą i miejscami, które wydarzyły się dzięki fotografii. Spotkanie poprowadzi Sylwia "Nikko" Biernacka.

Obowiązują zapisy.

Anita Andrzejewska
Absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Stypendystka Ministra Kultury, zdobywczyni licznych nagród krajowych i zagranicznych, m.in. w konkursie na projekt fotograficzny dla amerykańskiego Santa Fe Center for Visual Arts oraz w zorganizowanym we Francji konkursie ilustracji dziecięcej Figures Futur. Swoje prace wystawiała w Kanadzie, Islandii, Japonii, USA, Iranie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, na Węgrzech i Słowacji. Współpracuje z Galerią Leica w Warszawie i Galerie Camera Obscura w Paryżu.

Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne, łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie, Jazd.

Prowadzi autorskie zajęcia z fotografii w Warszawskiej Szkole Fotografii, fotoekspedycje z Akademią Nikona oraz warsztaty fotograficzne i plastyczne dla dzieci dla instytucji kultury w Polsce i za granicą.

Najczęściej fotografuje posługując się tradycyjną techniką srebrową, na czarno-białych negatywach i robi odbitki własnoręcznie w ciemni.

Celem projektu Miejskie Lekcje Fotografii jest edukacja fotograficzna mieszkańców/mieszkanek Gdyni. W ramach projektu cyklicznie odbywają się: warsztaty fotografii bezkamerowej dla dzieci, warsztaty "Technika - czyli pierwszy krok do magii" dla dorosłych, spotkania z uznanymi fotografami/ fotografkami, fotospacery po gdyńskich dzielnicach oraz warsztaty "Przenikanie czasów" - mające na celu stworzenie sentymentalnej mapy ulubionych miejsc w Gdyni.

Projekt jest realizowany przez Fundację Machina Zmian. Partnerami projektu są Laboratorium Innowacji Społecznych i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Frames - Studium Fotografii.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni.