1052 (652) 2012-05-25 - 2012-05-31

Vistal Łączpol Gdynia MISTRZEM POLSKI

Vistal Łączpol Gdynia Mistrzem Polski w piłce ręcznej kobiet! Gdynianki po niesamowicie emocjonującym i trzymającym w napięciu do ostatnich sekund meczu pokonały broniący tytułu Zagłębie Lubin 26:25.
Po dwóch meczach w Lubinie i dwóch w Gdyni o zwycięstwie decydował piąty mecz, rozegrany w środę, 16 maja 2012 r. w Lubinie. Mecz toczył się w niezwykle szybkim tempie. Po wyrównanej walce pierwsza połowa zakończyła się przewagą dwóch bramek dla Zagłębia Lubin (16:14). W drugiej połowie gospodynie zaczęły powiększać przewagę, ale końcówka meczu należała do gdynianek. Decydującą bramkę w ostatniej minucie meczu zdobyła Monika Głowińska.
Gdynianki po raz pierwszy w historii dostały się do finału i od razu zostały Mistrzyniami Polski! Gratulujemy!