Metafizyka, polityka i destrukcyjne namiętności.
Adaptacja sceniczna arcydzieła światowej literatury, w której krwisty kryminał zmieszany jest z politycznym dyskursem. Wielkie namiętności, tajemnicze zbrodnie i odwieczna walka między dobrem i złem. Fascynujące kobiety i demoniczni mężczyźni jako bohaterowie aktualnej i uniwersalnej opowieści o mechanizmach szaleństwa i skutkach manipulacji. Przed Wami metafizyczna podróż, która odsłoni najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki. Warto je poznać, by zmierzyć się z własnymi biesami...
A 31 stycznia w Teatrze Miejskim "Historia filozofii po górlasku wg Józefa Tischnera w reż. Bogdana Cioska.

Występują: Beata Buczek-Żarnecka, Elżbieta Mrozińska, Bogdan Smagacki, skrzypce - Leszek Bolibok (gościnnie) i Krzysztof Jakub Szwarc (gościnnie).
Na pocątku wsędy byli górole, a dopiero pote porobiyli się Turcy i Zydzi. Górole byli tyz piyrsymi »filozofami«. Bo na pocątku nie było Greków, ino wsędy byli górole. Bestsellerowa pozycja książkowa z sukcesem przełożona na język teatru. Niezwykle błyskotliwa, inteligentna i skrząca się charakterystycznym dowcipem opowieść o filozofii, filozofach, a co najważniejsze - o życiu po prostu. Ubarwiona piosenkami i próbami odpowiedzi na odwieczne pytania ludzkości: co było na początku? Jak powstał świat? Czym jest człowiek? A czym dusza?
Górlaska muzyka na żywo, zabawa i wzruszenie gwarantowane.
Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.teatrgombrowicza.art.pl/
Opublikowano: 22.01.2015 00:00
Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (m.omachel@gdynia.pl)