1441 (1141) 2020-02-12 - 2020-02-18

Wielki powrót do Kina Studyjnego GCF

„Zabij to i wyjedź z tego miasta”, „Proste rzeczy”, „Palm Springs”, „Na rauszu” i wiele innych filmów! Gdyńskie Centrum Filmowe po ponad trzech miesiącach wraca do gry. Od piątku, 12 lutego, oferuje aż osiem filmów prezentowanych premierowo bądź przedpremierowo. Przypomina również do kilu tytułów granych przed przerwą. W sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, a w kinie obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego.


Nagrodzony Złotymi Lwami na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” warto oglądać na kinowym ekranie. Animacja Mariusza Wilczyńskiego to podróż w przeszłość własną i Polski, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Postaciom głosu użyczyli między innymi: Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout.
Kolejnym polskim filmem w repertuarze Kina Studyjnego GCF są „Proste rzeczy” Grzegorza Zaricznego. To reżyser, który odważnie eksploruje terytorium na granicy fabuły i dokumentu. W swoim najnowszym filmie podpatruje autentyczną relację Błażeja, Magdy i ich córki Ali, wprowadzając do historii postać fikcyjnego wujka, który pojawia się, by pomóc młodym w remoncie wiejskiego domu.
Na Walentynki można się wybrać się na przedpremierowy pokaz duńskiego filmu „Na rauszu” Thomasa Vinterberga – przebój festiwali w Cannes, Toronto i San Sebastián, z charyzmatycznym Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Jego postać to nauczyciel historii, mąż i ojciec dwojga dzieci, a przede wszystkim mężczyzna na skraju załamania nerwowego.
Kolejną przedpremierową propozycją Gdyńskiego Centrum Filmowego jest komedia „Palm Springs”, dwukrotnie nominowana do Złotych Globów – w kategoriach: Najlepszy Film Komediowy/Musical oraz Najlepszy Aktor. Beztroski Nyles i zadeklarowana singielka Sarah poznają się na weselu. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień.
„Jeszcze jest czas” to reżyserski debiut aktora, muzyka, pisarza i malarza, Viggo Mortensena, który w swoim filmie zagrał również główną rolę. Jego bohater wiedzie szczęśliwe rodzinne życie w Los Angeles. Jego ojciec jest farmerem przywiązanym do ziemi i konserwatywnych wartości. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?
„Sound of Metal” to z kolei pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch.
Niezwykłe połączenie romansu, humoru i elementów horroru czyni z „Czarownicy miłości” – kolejnego filmu w repertuarze Kina Studyjnego GCF – idealne połączenie na nietuzinkowe Walentynki. Elaine to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych.
Film dokumentalny „Helmut Newton. Piękno i Bestia” przybliża postać legendarnego fotografa mody. Niemiecki Żyd urodzony w Berlinie 1920 roku był jednym z najbardziej prowokacyjnych fotografów XX wieku. Jego zdjęcia publikowały najważniejsze magazyny modowe, przede wszystkim „Vogue”, „Harper’s Bazaar”, ale też „Stern” czy „Playboy”.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF jest także kilka innych tytułów: „Szarlatan”, „Tylko zwierzęta nie błądzą”, „Czyściec”. Z dziećmi, w wieku od siedmiu lat, można się wybrać na „Tajemniczy ogród” – najnowszą ekranizację słynnej powieści Frances Hodgson Burnett.
Szczegóły i sprzedaż biletów na stronie www.gcf.org.pl. Widzów nadal obowiązuje konieczność zachowania społecznego dystansu, dezynfekcji rąk oraz zasłaniania ust i nosa – również podczas seansów.

ikona