1469 (1169) 2021-10-01 - 2021-10-07

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Dawno na żaden film nie czekaliśmy tak długo, jak na ten. W Gdyńskim Centrum Filmowym nareszcie można obejrzeć 25. część serii filmów o Jamesie Bondzie! W repertuarze poza tym bardzo dużo polskiego kina oraz wspaniały, poruszający dokument o zwierzętach gospodarskich.

Do 2 października w Gdyni trwa festiwal kina historycznego NNW „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. W związku na seanse z regularnego repertuaru Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza od 3 października. Na ekrany wchodzi wiele oczekiwanych tytułów.
Ponad rok później niż planowano – opóźnienie było spowodowane przez pandemię – nareszcie można zobaczyć film szpiegowski „Nie czas umierać”. To 25. część serii filmów o Jamesie Bondzie, a jednocześnie piąty i ostatni występ Daniela Craiga w roli słynnego agenta Jej Królewskiej Mości.
Na ekranach jest także film „Żeby nie było śladów” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego – laureat Srebrnych Lwów 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i polski kandydat do Oscara. Oparty na reportażu Cezarego Łazarewicza pod tym samym tytułem film opowiada o jednej z najtragiczniejszych i nigdy nierozliczonych zbrodni komunistycznych: śmierci maturzysty Grzegorza Przemyka, zamordowanego przez funkcjonariuszy milicji obywatelskiej. W repertuarze Kina Studyjnego GCF są jeszcze dwa inne filmy, które uczestniczyły w Konkursie Głównym 46. FPFF: „Zupa nic” Kingi Dębskiej oraz „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” Mateusza Rakowicza.
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza również na film „Gunda”, poruszający dokument Wiktora Kossakowskiego osadzony w świecie zwierząt. Data premiery jest nieprzypadkowa – październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, a 1 października to Światowy Dzień Wegetarianizmu. Tytułowa świnia Gunda mieszka na farmie i właśnie została mamą gromadki prosiąt. Kamera Kossakowskiego obserwuje z bliska pierwsze tygodnie ich życia.
W nadchodzącym tygodniu można zobaczyć także filmy: „Teściowie”, „Jak rozmawiać z psem”, „Jeźdźcy sprawiedliwości”, „Fatima”, „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”, „Undine”, „Gagarine”.

ikona