1487 (1187) 2022-03-11 - 2022-03-17

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Dwa głośne filmy nominowane do Oscara w kategorii „najlepszy film międzynarodowy” – japoński „Drive My Car” i norweski „Najgorszy człowiek na świecie” – to premiery tego tygodnia w Gdyńskim Centrum Filmowym. Kino Studyjne GCF zaprasza też na wiosnę z cyklem „Sztuka w Centrum”.

W zaledwie kilka miesięcy od światowej premiery „Drive My Car” stał się filmowym fenomenem, który podbija świat. Trzy nagrody na Festiwalu w Cannes, w tym za najlepszy scenariusz, Złoty Glob dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, niemal pewny Oscar dla najlepszego filmu międzynarodowego oraz nominacja w głównej kategorii – to tylko kilka z wielu laurów, jakie ten poruszający dramat zdobył do tej pory.
Film Ryūsuke Hamaguchiego to mistrzowska ekranizacja opowiadania Harukiego Murakamiego z tomu „Mężczyźni bez kobiet”. Japoński reżyser zabiera nas w filmową przejażdżkę legendarnym czerwonym Saabem 900 Turbo, podczas której nie ogranicza się do doskonałego przekładu na język kina tajemniczej aury książek Murakamiego. Hamaguchi rozwija zaczerpniętą z nich historię, tworząc na jej bazie własną opowieść o sekretach, zdradzie, wychodzeniu z życiowych ról, i o mężczyźnie, który kogoś stracił.
„Najgorszy człowiek na świecie” to nominowana do Oscara w dwóch kategoriach (Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny) zabawna i nieprzewidywalna historia miłosna. Opowieść o Julie, która u progu trzydziestych urodzin stara się poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe. Prawdziwym olśnieniem sezonu jest gwiazda filmu Joachima Triera, Renate Reinsve, która za swoją rolę otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.
Kino Studyjne GCF zaprasza na kolejny sezon z cyklem dokumentalnym „Sztuka w centrum”. Odwiedzając kino, można przenieść się do słynnych muzeów świata.
Już w niedzielę, 13 marca, pokaz filmu pt. „Nenufary Moneta – cuda z wody i światła”, który opowiada o pochodzeniu i powstaniu dzieła sztuki, jakie zerwało z wszelkimi konwencjami. Film jest wyjątkowym spojrzeniem na arcydzieła znajdujące się w Muzeum Orangerie, Muzeum Marmottan, Muzeum Orsay i Giverny, gdzie mieszkał i tworzył Claude Monet, po raz pierwszy ukazane na dużym ekranie, aby zapewnić niepowtarzalne wrażenia widzom obcującym z pięknem jego „Nenufarów”.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również filmy: „Sonata”, „Matki równoległe”, „Batman”, „Z miłości do mody”, „Cyrano”, „Córka”. Kilkanaście seansów dziennie, przez siedem dni w tygodniu.
Szczegóły i bilety na www.gcf.org.pl.

ikona