1495 (1195) 2022-05-13 - 2022-05-19

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF na Festiwalu Millennium Docs Against Gravity

Rusza największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce. W Gdyńskim Centrum Filmowym od 13 do 21 maja można zobaczyć kilkadziesiąt filmów z całego świata, a także dyskutować o najważniejszych sprawach współczesności. Do Kina Studyjnego GCF warto zaglądać już od rana.

Filmem otwarcia Festiwalu MDAG jest „Simona” – w piątek, 13 maja, po seansie zaplanowano spotkanie z reżyserką Natalią Koryncką-Gruz. 14 maja, w ramach Rodzinnej Akademii Dokumentalnej po bloku filmowym „Relacje ze zwierzętami” widzowie porozmawiają z przyrodnikami Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”. Tego samego dnia po filmie „Nothing Compares” o Sinéad O’Connor opowie dziennikarz muzyczny Bartek Chaciński. Z kolei do debaty na temat „Tajemnic państwowych – jawności i ich granicach” zaprasza Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni, partner festiwalu.
15 maja o godz. 12.00 na placu Grunwaldzkim obok GCF rozpoczną się warsztaty rękodzieła „Kwitnąca idea”: każdy chętny będzie mógł własnoręcznie wykonać kwiaty ze skrawków materiałów.
Wstęp wolny.
W niedzielne popołudnie odbędzie się debata „Kiedy docenimy rzeki?”, a także rozmowa „Po co nam architektki? Po co nam architekci?” w ramach festiwalowego Cyklu Miastoprojekcje. To tylko wybrane wydarzenia towarzyszące z tegorocznego programu Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
Festiwalowe seanse i spotkanie trwają codziennie do późnego wieczora, ale Kino Studyjne GCF zaprasza widzów już od rana. W codziennym przedpołudniowym repertuarze jest m.in. „F-cking Bornholm” w reż. Anny Kazejak, czyli słodko-gorzka opowieść o dzisiejszych 40-latkach, którzy odkrywają prawdę o sobie podczas rodzinnej majówki nad morzem.
W rolach głównych: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki.
Włoski dramat „Trzy piętra” w reż. Nanni Morettiego opowiada o pogmatwanych losach mieszkańców pewnej rzymskiej kamienicy na przestrzeni dziesięciolecia. W repertuarze również filmy dla młodszych i starszych dzieci, a także całych rodzin: francuski przebój „Skarb Mikołajka” oraz animacja „Gdzie jest Anne Frank”.
Więcej na www.gcf.org.pl.
Bilety na seanse dostępne są online oraz w kasie Kina Studyjnego GCF.

ikona