809 (418) 2007-06-22 - 2007-06-28

Sukcesy gdyńskich sportowców

Ośmioosobowa grupa Gdyńskich Mastersów wzięła udział w II Otwartym Pucharze Rosji w Sankt Petersburgu w dniach 2-3 czerwca 2007 r , zdobywając tam 7 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych medali w pływaniu.
Multimedalistką została Witosława Olechnicka zdobywając trzy pierwsze miejsca.
Jak zwykle niezawodny okazał się Józef Klukowski zwyciężając w dwóch wyścigach i ustanawiając rekord Polski na 200 m stylem klasycznym. Pozostali nasi pływacy również znaleźli się na podium, co dobrze prognozuje przed mistrzostwami Polski.
Natomiast w dniach 16-17 czerwca odbyły się w Poznaniu Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Kategorii Masters. W zawodach wzięło udział ponad 350 zawodników, w wieku od 21 do 85 lat. Doskonale znów spisała się Grupa Pływacka GDYNIA MASTERS, która reprezentowana przez 15 pływaków zdobyła w konkurencjach indywidualnych 14 tytułów Mistrza Polski, w tym 4 tytuły wywalczył Dariusz Gorbaczow, Barbara Chomicka - 3, Krzysztof Tarasek - 3, Grażyna Heisler i Anna Maciejowska po 2. Ponadto gdyńscy pływacy zdobyli 11 srebrnych i 5 brązowych medali oraz w sztafetach 4 tytuły Wicemistrza Polski.
***
Uczennice gimnazjum nr 19 w Gdyni Dąbrowie, a zarazem zawodniczki sekcji piłki ręcznej KS Łączpol Gdynia w pięknym stylu sięgnęły po Mistrzostwo Polski młodziczek podczas finałów , które odbyły się na początku czerwca w Ryjewie pod Kwidzynem.
W przekroju całego sezonu 2006/2007 drużyna rozegrała 35 spotkań, z których 1 przegrała 1 bramką, jedno zremisowała, a 33 wygrała. To bilans godny Mistrzyń Polski.