Gdynia Innowacyjna

Celebryci nakręcają modę na innowacje z Gdyni

Celebryci nakręcają modę na innowacje z Gdyni, Instagram m_rozenek, andziaks

Celebryci nakręcają modę na innowacje z Gdyni, Instagram m_rozenek, andziaks

Gdzie celebryci kupują produkty wyposażenia domu lub codziennego użytku? Coraz częściej sięgają po produkty polskich startupów, wśród których prym wiodą firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. O tym, co w szczególności podbija serca naszych gwiazd, można dowiedzieć się z kanałów w social media.


Zdrowy styl życia

Osobowość telewizyjna Małgorzata Rozenek-Majdan znana jest z dbania o formę i regularnych treningów, z których relacje chętnie udostępnia w sieci. Aktualnie celebrytka pod okiem Roberta Karasia przygotowuje się do triathlonu. Oprócz zbilansowanej diety, suplementacji i ćwiczeń, postawiła również na innowacyjny sposób regeneracji organizmu i zaopatrzyła się we własną komorę hiperbaryczną, której producentem jest gdyński startup Omnioxy.
— To może wydawać się dziwne, że mam swoją komorę w garażu, ale mając świadomość wszechstronności jej zastosowania i również tego, że z komory mogą korzystać inni członkowie mojej rodziny to jest to bardzo dobra inwestycja w siebie. – mówi w relacji na Instagramie.

Łagodne komory hiperbaryczne pracujące przy ciśnieniu nie przekraczającym 1,5 ATA, czyli około 1500 hPa, pozytywnie wpływają na przemianę materii, lepszy sen, dodają energii i przyspieszają regenerację organizmu. Warto dodać, że terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej jest powszechnie stosowana przez gwiazdy zawodowego sportu. Do korzystania z niej przyznają się m.in. Cristiano Ronaldo, Novak Djokovic, Wayne Rooney czy Michael Phelps.

- Z naszych komór korzystają nie tylko Małgorzata Rozenek - Majdan,  koszykarki z VBW Gdynia, czy rajdowiec Arkadiusz Linder, ale także osoby zainteresowane holistycznym podejściem do poprawy swojego samopoczucia -  podkreśla Adam Cegielski, CEO OMNIOXY. – Komora dla sportowca to jest taki “legalny doping”; tlen pod nieco wyższym ciśnieniem łatwiej dociera do tkanek, co sprzyja regeneracji. Co więcej, jeśli dotlenimy odpowiednio organizm przed wysiłkiem fizycznym, to po wyjściu z takiej komory jeszcze przez długi czas ma on większą wydajność – tłumaczy.


Design najwyższej próby


Pracownia szkła artystycznego Baranska Design została założona przez artystkę Edytą Barańską ponad 20 lat temu. Niepowtarzalne projekty żyrandoli, instalacji artystycznych, pomników, czy fontann powstających w pracowniach zlokalizowanych w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia zdobią wnętrza najlepszych pięciogwiazdkowych hoteli na całym świecie. Wiele mniejszych szklanych obiektów, na przykład lamp wiszących i stojących, obrazów, luster czy stolików kawowych zdobi prywatne wnętrza na całym świecie od Nowego Jorku po Dubaj. Coraz chętniej po projekty nagradzane za design i innowacyjność sięgają polscy celebryci. Youtuberka, którą śledzi blisko milion użytkowników i zwyciężczyni ostatniej edycji programu "Azja Ekspress" Angelika Trochonowicz znana w sieci jako Andziaks pochwaliła się wystrojem hallu wyremontowanej właśnie willi, którego jednym z głównych elementów wystroju jest monumentalna, szklana instalacja powstała w gdyńskiej pracowni. Designerskie wnętrza można obejrzeć zarówno w materiałach zamieszczanych w kanale na YouTube, jak i instagramowym koncie Andziaks.


- Oczywistym jest, że produkty używane przez celebrytów natychmiast zyskują szaloną popularność. Jednak fakt, że ich dostępność na rynku jest rezultatem efektywnego wsparcia, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy stawiający na rozwój innowacyjnych projektów w gdyńskim parku technologicznym, niezwykle cieszy. To również świetny przykład na to, że innowacyjne rozwiązania znajdują zastosowania nie tylko w przemyśle, czy sektorze kosmicznym, ale w codziennym życiu - komentuje wiceprezydent Gdyni ds. Gospodarki Katarzyna Gruszecka – Spychała.
To nie pierwszy wypadek, w którym gdyńskie wynalazki zyskały popularność wśród gwiazd. Wcześniej głośno było o lampach stworzonych przez startup Portman Lights, które można było zobaczyć m.in. podczas koncertów Stinga czy w hitowych produkcjach Netflixa. Dziś chętnie korzystają z nich również rodzimi Youtuberzy.
Informacje o tym, jakie jeszcze innowacyjne rozwiązania powstają w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia można znaleźć na stronie parku: www.ppnt.pl oraz w profilach w mediach społecznościowych (FB, Linked.In, Instagram).



Więcej o PPNT Gdynia

Budynek PPNT, Fot. Bogna Kociumbas

Budynek PPNT, Fot. Bogna Kociumbas


Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia (PPNT Gdynia) to największy tego typu obiekt realizujący szereg projektów na rzecz rozwoju Pomorza. PPNT Gdynia jest siedzibą firm parkowych oraz centrum biznesowym. Głównym zadaniem instytucji jest wspieranie i tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju innowacyjnych firm, w takich branżach, jak: ICT, wzornictwo przemysłowe, informatyka – robotyka, ochrona środowiska czy biotechnologia.




Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 12.01.2024 10:21
  • ikona

    Autor: Magdalena Malara-Świtońska (komunikacja@ppnt.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.01.2024 16:02
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona