Kultura

Akredytuj się na 46. FPFF #wGdyni

Oficjalny plakat 46. FPFF // mat. prasowe

Oficjalny plakat 46. FPFF // mat. prasowe

Już od poniedziałku, 2 sierpnia będzie można kupić akredytacje na 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dostępne będą trzy ich rodzaje: branża, media i obserwator. Dla studentów polskich szkół filmowych współpracujących z festiwalem przygotowano specjalne zniżki.


W poniedziałek, 2 sierpnia o godz. 10:00 rozpocznie się sprzedaż akredytacji na 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Koszt jednej to 400 zł.

Sprzedaż akredytacji na FPFF odbędzie się online na stronie: www.system.festiwalgdynia.pl. Po wejściu do systemu trzeba wybrać odpowiedni rodzaj wejściówki i wypełnić elektroniczne zgłoszenie.

W ciągu czterech dni zgłoszenie zostanie potwierdzone. Od tego momentu zamawiającym ma trzy dni, aby wszystko opłacić.

W sprzedaży będzie dostępna ograniczona liczba akredytacji. Pojawi się ich mniej niż w poprzednich edycjach. Takie zmiany wymusiły aktualne obostrzenia związane z pandemią. Przy zakupie akredytacji obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Rodzaje akredytacji


Na festiwalu obowiązują trzy rodzaje płatnych akredytacji: branża, media i obserwator. Wszystkie z nich to identyfikatory imienne, a ich koszt jest taki sam.

Studenci polskich szkół filmowych współpracujących z festiwalem, czyli: PWSFTviT w Łodzi, WRiTV UŚ im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, Szkoła Wajdy, Akademia Filmu i Telewizji, Warszawska Szkoła Filmowa i Gdyńska Szkoła Filmowa, mogą kupić akredytację branżową w promocyjnej cenie 150 złotych. Wymagana jest ważna legitymacja studencka.

Kategoria obserwator jest przeznaczona dla osób, które chcą wziąć udział w festiwalu w pełnym zakresie, a nie są związane z mediami i branżą filmową.

Co zapewnia akredytacja?


Wszystkie typy akredytacji są zaprogramowane na 34 punkty: 1 punkt odpowiada 1 seansowi podczas festiwalu. Każda akredytacja to imienny identyfikator upoważniający do wstępu na pokazy filmowe – po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji online. Będą się one odbywać w: Teatrze Muzycznym, kinie Helios (w Centrum Handlowym Riviera) oraz Gdyńskim Centrum Filmowym.
 
Akredytacje upoważniają także do uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących. Wyjątkiem są imprezy zamknięte, na które obowiązują osobne zaproszenia (m.in. gala otwarcia i zamknięcia festiwalu).

Właściciel akredytacji otrzymuje także pakiet festiwalowy zawierający katalog imprezy oraz inne materiały promocyjne.

Tylko akredytacja typu media upoważnia do rezerwacji miejsc na pokazy prasowe odbywające się w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Ze względu na ograniczoną liczbę akredytacji zgłoszenia mediów będą dodatkowo weryfikowane przez biuro organizacyjne festiwalu.

Kolejne etapy sprzedaży


Jeżeli sytuacja pandemiczna w kraju się nie pogorszy – na początku września w sprzedaży pojawi się dodatkowa pula akredytacji.

W sierpniu rozpocznie się sprzedaż karnetów zaprogramowanych na 20 punktów – w cenie 250 zł. A już od września będzie można kupić bilety na pojedyncze seanse prezentowane w salach kinowych.

W sierpniu ruszy także sprzedaż akredytacji VOD, uprawniających do rezerwacji miejsc na pokazy w wirtualnych salach kinowych. Program tej części festiwalu online zostanie ogłoszony już wkrótce.

Przypomnijmy, że 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych potrwa od 20 do 25 września.

Więcej informacji na temat akredytacji znajduje się na stronie festiwalu.

  • ikonaOpublikowano: 28.07.2021 12:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 28.07.2021 15:52
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także