Kultura

Lato zaczyna się #wGdyni. Cudawianki 2024

22 czerwca zapraszamy na Lato zaczyna się #wGdyni. Cudawianki 2024, fot. Tomek Kamiński

22 czerwca zapraszamy na Lato zaczyna się #wGdyni. Cudawianki 2024, fot. Tomek Kamiński

Morze, plaża i dobra zabawa — tego wszystkiego spodziewajcie się 22 czerwca na gdyńskiej plaży. Przed nami kolejna odsłona znanego i lubianego wydarzenia inaugurującego lato w mieście, czas na Cudawianki!

 
22 czerwca 2024 roku na plaży przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni rozpocznie się impreza pn. „Cudawianki”. Bogaty program zapowiada się naprawdę imponująco, m.in. strefa chill’u, gdzie będzie można się zrelaksować w hamakach, leżakach i huśtawkach z widokiem na morze. Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich Lubichowo będą pleść piękne wianki, a aktywni będą mieli okazję trenować Thai Chi oraz jogę. W czasie całego wydarzenia będzie także możliwość skorzystania z jedzenia serwowanego przez Food Trucki, które będą dostępne już od piątku 21 czerwca do niedzieli.

Wieczorem melodia zagości w mieście. Cudawianki nie mogą się odbyć bez tradycyjnego koncertu. O godzinie 20:00 scena ustawiona na plaży miejskiej wypełni się energetycznymi rytmami, housowym brzmieniem, muzyką elektroniczną i pozytywną energią. Na scenie zobaczymy zespoły: Duszne Granie oraz Holiday. Niespodzianką będzie występ Dj-a Santiago Cortes'a, który przyjedzie do nas specjalnie z najbardziej imprezowej wyspy świata - Ibizy. Natomiast za dnia, po godzinie 14.00 zaplanowane są ciekawe działania, których celem jest pokazanie jak w sposób zdrowy i aktywny można spędzać czas.
- Lato w Gdyni będziemy witać, tradycyjnie na plaży i na bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na to wydarzenie. Poza dobrą muzyką, planujemy stworzyć strefę, w której będzie można odpocząć. Liczę na to, że pogoda nam dopisze, i jak zwykle rozpoczniemy lato z wielkim przytupem - mówi Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni.Jeśli zatem szukasz idealnego sposobu na „chwilowe zresetowanie się” od codziennych spraw, to rozpoczęcie lata w Gdyni,  jest doskonałym wyborem. Świeże powietrze, ciepłe promienie słońca, bliskość morza i dobra muzyka sprawią, że zapomnisz o troskach i po prostu będziesz cieszyć się, tą niezwykłą chwilą. Nie możesz tego przegapić.

  • ikonaOpublikowano: 21.06.2024 06:00
  • ikona

    Autor: Michał Sałata (michal.salata@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.06.2024 13:23
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona