Kultura

„Wszystkiego dobrego”, czyli z pozytywną energią i nastawieniem

„K5 Domowa Gastrobanda”. Spotkanie z Kamilem Sadkowskim, które odbyło się 20 lutego (fot. T. Kamiński)

„K5 Domowa Gastrobanda”. Spotkanie z Kamilem Sadkowskim, które odbyło się 20 lutego (fot. T. Kamiński)

„Wszystkiego dobrego” to nowy cykl gdyńskich wydarzeń, który przez kolejne tygodnie zaprasza mieszkańców do zaopiekowania się sobą. Podczas spotkań z autorami, coachami, aktorami i trenerami wspieramy się nawzajem, dodajemy sobie otuchy i wskazujemy najróżniejsze ścieżki do dobrostanu i dobromyślności. Pierwsza edycja ruszyła w połowie lutego.

 
„Wszystkiego dobrego” to spotkania, konferencje, wykłady, warsztaty z ludźmi kultury, nauki, popularyzatorami nauki i trenerami. Idea jest prosta, czasy wydają się niewesołe i czasami trudno zobaczyć iskrę nadziei, szczególnie zimą i na przednówku, gdy na zewnątrz ciemno, zimno i mgliście. Dlatego warto spokojnie pomyśleć o tym, co kłopotliwe i praktykować to, co wyzwalające, cucące, czułe i dobre.


– Rozpoczęliśmy cykl spotkań i warsztatów z bardzo ciekawymi osobami: psychologami, psycholożkami, coachami, trenerami, a także osobami zajmującymi się kulinariami. Po to, aby wprowadzić mieszkańców naszego miasta w okres wiosenny z dobrą energią, dobrym nastawieniem, a przede wszystkim poprawą dobrostanu – informuje Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni.

Poza rozmowami będą też zimowe robótki ręczne, niekoniecznie łuskanie fasoli, ale ćwiczenia Tai Chi, garncarstwo, korowód zmysłów w wykonaniu teatru ulicznego i inne tego typu pożyteczne działania. W wolnych chwilach znajdzie się też moment na odrobinę sztuki kulinarnej, aby rozmawiać o tym, jak poprawiać swój dobrostan, relacje ze swoim ciałem oraz zdrowo się odżywiać.  

Wśród gości pojawią się: Piotr Cielecki, Wojciech Eichelberger, Jacek Walkiewicz, Michał Korkosz „Rozkoszny”, Teatr Gdynia Główna oraz A3Teatr.

Program wydarzeń


  • 1 marca  o godz. 18.00 | Muzeum Miasta Gdyni | zapisy
„Nowe rozkosze Korkosza”. Spotkanie z Michałem Korkoszem o gotowaniu

„Nowe rozkosze Korkosza”. Spotkanie z Michałem Korkoszem o gotowaniu | prowadzi Małgorzata Muraszko.

Zapraszamy na spotkanie z Michałem Korkoszem, znanym również jako Rozkoszny, który działalność na rzecz kulinarnego dobrostanu Polaków ukoronowana została książką „Nowe rozkoszne. Polskie przepisy, które ekscytują”. Ze swoimi przepisami, ale też myśleniem o kuchni, która w jego wydaniu jest wegetariańska, wielokulturowa i swojska jednocześnie, Korkosz zagościł już na dobre w naszych domach. Najwyższy już czas na spotkanie na żywo. Uprasza się o nieprzychodzenie na czczo. 
              
Na spotkanie obowiązują zapisy od 23 lutego.

  • 3 marca o godz. 14.00 | Teatr Gdynia Główna | zapisy
Doświadczenie teatralne – „Ukojenie”.  

Doświadczenie teatralne – „Ukojenie”. 
 

Teatr Gdynia Głowna zaprasza młodzież (również z opiekunami) do bezpłatnej akcji teatralnej, która otworzy drzwi do krainy ukojenia, dobrostanu, wspólnoty i dobromyślności. Artyści wykorzystają techniki teatralne i kreatywne. Twórcami akcji teatralnych będą osoby współpracujące z teatrem – pisarka i poetka Barbara Piórkowska, reżyser teatralny Rafał Matusz oraz uczestnicy zajęć. Będzie to czas, który spędzimy w twórczej i bezpiecznej atmosferze.

Grupa docelowa i indywidualne potrzeby: młodzież mieszkająca w Gdyni, młodzież szkół podstawowych (klasy VII, VIII) oraz szkół ponadpodstawowych. Do akcji zaproszeni są również rodzice i opiekunowie, bo pozwoli to na zbudowanie większej więzi. Powstanie grupa (do 14 osób), co pozwoli na skupieniu się na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Wydarzenie jest bezpłatne. W celu zapisów prosimy o podanie imienia oraz numeru telefonu pisząc na adres mailowy: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.

  • 15 marca  o godz. 18.00 | Muzeum Marynarki Wojennej – sala konferencyjna | zapisy
„Pełna MOC w czasach zmian”. Wykład psychologa Jacka Walkiewicza. 

„Pełna MOC w czasach zmian”
. Wykład psychologa Jacka Walkiewicza

To wykład autorski oparty na doświadczeniach prowadzącego. Poruszane tematy dotyczą szeroko rozumianej skuteczności w czasach zmian i chaosu. Wykład ma charakter inspiracyjny i zachęcający do nowego spojrzenia na już znane zagadnienia. Kluczowe tematy to wizja, odwaga, ryzyko, motywacja, skuteczność.

Na spotkanie obowiązują zapisy pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/895300-2.
 
  • 22 marca o godz. 18.00 | Muzeum Marynarki Wojennej – sala konferencyjna | zapisy
„Moc jest w nas”. Wykład coacha Piotra Cieleckiego.

„Moc jest w nas”.
Wykład coacha Piotra Cieleckiego.

„Moc jest w nas”, czyli jak wygrać z pułapkami myślenia i działać skutecznie. Uczestnicy spotkania poznają mechanizmy działania ograniczających przekonań i sposobów, w jaki potrafimy sabotować własny sukces, opierając się na starych, nieaktualnych narracjach, w które bezrefleksyjnie wierzymy. Dowiedzą się również, w jaki sposób pracować z tymi osłabiającymi monologami i jak przekształcać je w motywujący dialog, który zamiast podciąć nam skrzydła, będzie popychać nas do działania.

Na spotkanie obowiązują zapisy pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/895300-1/.

  • 23 marca o godz. 13.00 | Park Centralny      
„A3Teatr – kolekcjonerzy wzruszeń”

„A3Teatr
 kolekcjonerzy wzruszeń”. Teatr uliczny zaprasza do zmysłowego celebrowania pierwszego dnia wiosny.

By kolekcjonować wzruszenia, trzeba je najpierw wywołać, a z tym Dariusz Skibiński i zespół radzą sobie jak mało kto. Czy to na sali teatralnej, czy w ulicznym korowodzie, prostą formą, bezpośredniością przekazu, swobodą aktorską A3 generuje emocje z cudowną skutecznością. Bez słów, bez linearnych narracji, ale za to z pełnym zaangażowaniem widza.

  • 23 marca o godz. 14.30 | Park Centralny
„Bez napięcia”. Ćwiczenia Tai Chi. Zajęcia poprowadzi instruktor Tomasz Raganowicz.  

„Bez napięcia”. Ćwiczenia Tai Chi.
Zajęcia poprowadzi instruktor Tomasz Raganowicz.  

Tai Chi to stara, chińska sztuka poruszania się, która poprzez ćwiczenie harmonijnych ruchów ciała w połączeniu z koncentracją ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i umysłową praktykujących. 

  • 5 kwietnia o godz. 18.00 | Muzeum Miasta Gdyni | zapisy
„Jak sklecić jedno dobre życie”. Spotkanie z psychoterapeutą Wojciechem Eichelbergerem

„Jak sklecić jedno dobre życie”.
Spotkanie z psychoterapeutą Wojciechem Eichelbergerem o tym, jak rozpoznać i zdemobilizować lęki, które nas obezwładniają.

Temat spotkania bezpośrednio nawiązuje do autorskiego kursu „Uwolnij się od lęku”. Został on stworzony z myślą o osobach zmagających się z wewnętrznym lękiem, który towarzyszy im w życiu, obciąża je i blokuje. Wojciech Eichelberger pozwala przejść drogę od rozbudzenia świadomości, przez identyfikację lęku i zrozumienie jego źródeł, aż do pełnego, głębokiego spotkania z nim. Podczas wydarzenia będzie można zadawać pytania, tak aby móc oswoić swój lęk i pójść o krok dalej.

Chcąc zadać pytanie, skorzystaj z linku: https://forms.office.com/e/Ekf8uWGc0s.

Na spotkanie obowiązują zapisy pod linkiem: https://muzeumgdynia.pl/wydarzenie/jak-sklecic-jedno-dobre-zycie-spotkanie-z-psychoterapeuta-wojciechem-eichelbergerem/.

  • 6 kwietnia o godz. 13.00 | Park Centralny
„Bez napięcia”. Ćwiczenia Tai Chi. Zajęcia poprowadzi instruktor Tomasz Raganowicz. 

„Bez napięcia”.
Ćwiczenia Tai Chi. Zajęcia poprowadzi instruktor Tomasz Raganowicz.   
   
Tai Chi to stara, chińska sztuka poruszania się, która poprzez ćwiczenie harmonijnych ruchów ciała w połączeniu z koncentracją ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i umysłową praktykujących.

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach znajdziemy na stronie: www.gdyniakulturalna.pl.

Projekt realizuje miasto Gdynia.

Plakat: Wszystkiego dobrego. Wykłady, spotkania, warsztaty, teatr, ruch

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 22.02.2024 13:27
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.02.2024 13:47
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Śliżewska
ikona

Zobacz także