Społeczeństwo

No to GRAMY!

Festiwal GRAMY / fot. Dawid Linkowski

Festiwal GRAMY / fot. Dawid Linkowski

Ponad 1000 różnych gier w wypożyczalni, 250 stołów do grania, ponad 10 konkursów i turniejów z nagrodami – to tylko część atrakcji przygotowanych dla miłośników planszówek, którzy w najbliższy weekend już po raz 18. spotkają się na Festiwalu GRAMY.
 
Na odbywającej się w Gdynia Arenie imprezie odnajdą się zarówno pasjonaci, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z „grami bez prądu”.
 
– Zapraszamy do przyjścia z rodziną, przyjaciółmi lub samemu – mówi Maciej Jesionowski, współorganizator Festiwalu GRAMY – Już od dłuższego czasu gry planszowe nie są tylko dla geeków i pasjonatów, ale przede wszystkim dla ludzi, którzy po prostu chcą miło spędzić czas i zrelaksować w inny sposób niż np. przed telewizorem.



Główną atrakcją dwudniowego festiwalu jest gralnia, w której będzie można wypożyczyć interesujący nas tytuł i zagrać przy jednym ze stołów. Na brak wyboru z pewnością nie będzie można narzekać – organizatorzy przygotowali ponad 1000 tytułów w łącznej liczbie ponad 2500 pudełek gier. Dostępne będą zarówno nowoczesne klasyki, jak i nowości. Nie zabraknie gier lekkich i imprezowych oraz tych bardziej wymagających i zaawansowanych. Odpowiednią dla siebie pozycję znajdą najmłodsi, nowicjusze, i ci, dla których planszówki nie mają żadnych tajemnic. W wyborze oraz tłumaczeniu zasad pomogą ubrani w żółte koszulki festiwalowi wolontariusze. Wzorem poprzednich lat przygotowano specjalną listę „20 gram” – sugerowanych przez organizatorów gier, których każdy powinien spróbować. Pełen spis tytułów dostępnych podczas GRAMY znaleźć można na stronie internetowej festiwalu.
 
Oprócz możliwości swobodnego wypożyczania i grania w gry planszowe festiwal oferuje także liczne atrakcje w trakcie trwania imprezy. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych konkursach i turniejach, odwiedzić strefę prototypów, a także wziąć udział w pokazach nowych gier. W Gdynia Arenie znajdzie się również strefa wystawienniczo-sklepowa, w której swoje najnowsze gry będą prezentowały wydawnictwa z całej Polski. Warto wcześniej zapoznać się ze szczegółowym programem festiwalu.

Laboratorium Innowacji Społecznych, współorganizator GRAMY, zaprasza do przetestowania „Niewidzialnej Wyprawy” - gry planszowej dla widzących i niewidomych, która powstała w gdyńskim Inkubatorze innowacji społecznych. 
– Jak byś się czuł, gdybyś nagle musiał sobie poradzić bez zmysłu wzroku? Co byś czuł? Zagubienie, frustrację, chęć odosobnienia czy raczej chęć spotkania się z innymi ludźmi? Każdy tester gry „Niewidzialna Wyprawa” musi się zmierzyć z takimi emocjami. Warto się sprawdzić – zaprasza Szymon Andrzejewski, pomysłodawca, współtwórca i koordynator projektu stworzenia pierwszej gry planszowej dla widzących i niewidomych.
Plan gier: 
6 kwietnia, godz. 12.00 i 15.00 - gra dla 4 osób
7 kwietnia, godz. 12.00 - gra dla 4 osób; godz. 15.00 - krótkie warsztaty „A co Ty byś dodał do zasad gry?” - otwarta innowacja zakłada możliwość zmiany prototypu gry!

fot. materiały prasowe Festiwalu GRAMYDla wszystkich, którzy nie chcą czekać z graniem do weekendu, przygotowano planszówkową rozgrzewkę. W kilku punktach miasta będzie można zagrać w gry dostarczone przez partnera festiwalu, firmę Rebel. W dniach 4-5 kwietnia organizatorzy zapraszają w następujące miejsca:
 
- Biblioteka Pod Żabką (Kartuska 20b, 81-050 Gdynia) – 4 kwietnia w godzinach 16:00-18:00
- Przystań Śmidowicza 49 – 5 kwietnia w godzinach 16:00-20:00
- Przystań Lipowa 15 – 5 kwietnia w godzinach 17:00-20:00
- Przystań Chylońska 237 – 5 kwietnia w godzinach 17:00-20:00
- Wymiennikownia (Kartuska 20B, 81-050 Gdynia) – 5 kwietnia w godzinach 18:00-21:00
 
Dostępne na miejscu gry zostaną na stałe włączone w planszówkowe biblioteczki tych instytucji. Wstęp na rozgrzewki jest bezpłatny a każdy ich uczestnik otrzyma hasło, dzięki któremu wejdzie na Festiwal GRAMY na bilet ulgowy. Do ulgi uprawniają również gdyńskie Karty Mieszkańca, Seniora oraz Dużej Rodziny.
fot. materiały prasowe Festiwalu GRAMY

  • ikonaOpublikowano: 02.04.2019 14:30
  • ikona

    Autor: Paweł Kukla (p.kukla@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.04.2019 10:59
  • ikonaZmodyfikował: Katarzyna Mejna
ikona

Zobacz także