Społeczeństwo

„Pola Nadziei” rozkwitną #wGdyni. Bądź ich częścią

Wolontariusze kwestujący w Gdyni w ramach akcji „Pola Nadziei na Pomorzu”. Zdjęcie archiwalne (fot. Michał Puszczewicz)

Wolontariusze kwestujący w Gdyni w ramach akcji „Pola Nadziei na Pomorzu”. Zdjęcie archiwalne (fot. Michał Puszczewicz)

W Gdyni po raz kolejny zakwitnie dobro. Wszystko za sprawą akcji „Pola Nadziei”. W jej ramach hospicja z Pomorza prowadzą wspólną zbiórkę pieniędzy na rzecz swoich podopiecznych. Poszukiwani są wolontariusze, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu i kwestować. Można się zgłaszać do 8 kwietnia.


„Pola Nadziei na Pomorzu” to największe święto ruchu hospicyjnego. Akcja, która każdej wiosny jest organizowana w wielu polskich miastach, również w Trójmieście, Pruszczu Gdańskim i Pucku. Ma ona na celu nie tylko zebranie środków na bieżące potrzeby pomorskich hospicjów i wsparcie opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Akcja promuje też wolontariat i otwiera serca.

Wydarzenie rokrocznie jest organizowane w naszym mieście, a jego tegoroczny finał zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia. Tego dnia wolontariusze w żółtych koszulkach będą kwestować na miejskich ulicach, skwerach i w parkach.

Aby akcja przebiegła sprawnie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni poszukuje chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w akcję i kwestować w szczytnym celu. Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny online. Nabór trwa do poniedziałku, 8 kwietnia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej hospicjum.

Jednocześnie przypominamy, że osoby niepełnoletnie mogą pomóc w zbiórce pieniędzy wyłącznie za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, który musi wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Sztafeta i parada na rzecz podopiecznych pomorskich hospicjów


Finałowi akcji zawsze towarzyszą dodatkowe atrakcje. W tym roku wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w Żonkilowej Sztafecie dla zmotoryzowanych, która przemierzy PuckGdynię i Sopot, aby dotrzeć do Gdańska, gdzie o godz. 13.15 ruszy Żonkilowa Parada (dla pieszych i zmotoryzowanych). Start sprzed piekarni-cukierni „Pellowski” przy ul. Podwale Staromiejskie 82. Meta na przedprożach Dworu Artusa (Długi Targ 43-44).

Puszki stacjonarne i zbiórka online


Sposobów na pomaganie w ramach „Pól Nadziei” jest jednak więcej. Od 8 do 21 kwietnia datki będzie można przekazać również online, odwiedzając stronę polanadzieinapomorzu.pl. Ponadto w wybranych sklepach, firmach i parafiach staną niebieskie skarbonki.
Szczegółowe informacje znajdują się w wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie internetowej www.polanadzieinapomorzu.pl.

O akcji


„Pola Nadziei” na Pomorzu organizują: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w GdańskuHospicjum Pomorze DzieciomPomorskie Hospicjum dla DzieciDom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w SopocieStowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni – wraz z domem hospicyjnym dla dzieci „Bursztynowa Przystań”Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.

Polska historia „Pól Nadziei” zaczęła się w 1998 roku w Krakowie, dzięki Hospicjum św. Łazarza. W 2003 roku akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego i od tej pory jest organizowana w kilkudziesięciu miastach.

ikona