2014

IX SuperFinał PLFA - konferencja prasowa i pokaz futbolu amerykańskiego

We wtorek 6 maja o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego w Gdyni (ul. Olimpijska 5) odbędzie się konferencja prasowa dotycząca IX SuperFinału Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, który zostanie zorganizowany w naszym mieście.
 
W konferencji prasowej wezmą udział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezes PLFA Jędrzej Stęszewski, prezes Seahawks Gdynia Maciej Cetnerowski i zawodnik  tego zespołu Tunde Ogun.
 
Druga część konferencji - pokaz futbolu amerykańskiego - odbędzie się na murawie Stadionu Miejskiego w Gdyni. Zainteresowanym dziennikarzom sugerujemy przygotowanie sportowego stroju, który umożliwi spróbowanie swoich sił w rywalizacji z najlepszymi futbolistami w Polsce. Uwaga! Dziennikarze obecni na konferencji będą mogli wygrać wspaniałe futbolowe nagrody.
 
Informacji udzielają:
- Gabriel Zdrojewski (PLFA),
663 776 999, e-mail: g.zdrojewski@plfa.pl;
- Dariusz Rybacki (GOSiR), 785 174 708, e-mail: d.rybacki@gdyniasport.pl. 
 
Polska Liga Futbolu Amerykańskiego (PLFA) została powołana do życia w 2006 roku. W pierwszej edycji ogólnopolskich rozgrywek ligowych wystąpiły 4 kluby. W sezonie 2014 w szranki PLFA staje 70 drużyn, które występują w Toplidze, PLFA I, PLFA II, PLFA 8 oraz PLFA J.  Mistrzowie sezonów 2012 i 2013 zostali wyłonieni w SuperFinałach, które zostały rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na trybunach zasiadło łącznie 39 500 widzów.
 
Aktualne informacje, wyniki, tabela, zapowiedzi i relacje ze spotkań znajdują się na stronie http://www.plfa.pl/. PLFA można także śledzić na mediach społecznościowych:
- www.facebook.com/futbol.amerykanski;
- www.twitter.com/plfa_pl;
- www.instagram.com/plfa_pl;
- www.vimeo.com/plfa.