2014

Konferencja prasowa Herbalife Triathlon Gdynia 2014

Patrząc z perspektywy kalendarza sportowych przygotowań, Herbalife Triathlon Gdynia 2014 tuż, tuż. Zawody odbędą się za 61 dni, czyli dwa miesiące. Czas najwyższy poznać nieco więcej szczegółów drugiej edycji tego wydarzenia. W środę 11 czerwca na specjalnej konferencji prasowej w Gdyni ujawnione zostaną trasy - zarówno na dystansie "sprint", jak i połówce triathlonu. Spotkanie przeznacozne dla dziennikarzy odbędzie się w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30). Początek o godzinie 12.30.

Rozgrywana w dniach 8-10 sierpnia impreza odbędzie się w Gdyni po raz drugi. W porównaniu do zeszłorocznych zawodów jest kilka zmian. W sobotę rozegrany zostanie sprint, czyli 750 pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Tej konkurencji poprzednio nie było. Jeśli chodzi o niedzielę, nowością ma być między innymi trasa rowerowa. Sportowcy pokonają dwie pętle po 45 km, zamiast trzech po 30 km. Co jeszcze się zmieni? Tego dowiemy się w najbliższą środę.

Być może organizatorzy podadzą nazwisko kolejnej gwiazdy tej dyscypliny, która dołączy do stawki. Przypomnijmy jak do tej pory ujawniono, że w HTG 2014 wytarują Andreas Raelert, rekordzista świata na dystansie Ironman, a także zeszłoroczny zwycięzca zawodów w naszym mieście Wiktor Zjemcew. Ukrainiec, 11-krotny triumfator prestiżowych zawodów z cyklu Ironman, po ukończeniu rywalizacji obiecał, że wróci do Gdyni i jak widać, słowa dotrzymuje. I chyba wszystko wskazuje na to, że jest w doskonałej formie. Dwa miesiące temu wygrał zawody Ironman na Florydzie. A oto lista jego wybranych sukcesów:
- zwycięstwo Ironman Austria, Klagenfurt (2002, 2003, 2004)
- zwycięstwo Ironman Coeur d'Alene (2005,2007,2012)
- zwycięstwo Ironman USA Lake Placid (2006)
- zwycięstwo Ironman Louisville (2009)
- zwycięstwo Ironman Kanada (2010)
- zwycięstwo Ironman Augusta 70.3 (2011)
- Mistrzostwo Świata na dystansie długim ITU (2005)
- 5-krotne uczestnictwo uczestnik legendarnych zawodów Ironman Kona Hawaii
 
Jednak na tej dwójce lista gwiazd się nie kończy. "W tym roku zaprosiliśmy do Gdyni wielu wybitnych triathlonistów. Kolejnych zawodników z kategorii PRO ogłosimy niebawem. Będą to głośne nazwiska, to mogę już obiecać" - zapewnia Piotr Netter, dyrektor HTG.