Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
2014

Prezentacja książki "Architektura XX wieku do lat 60-tych i jej ochrona w Gdyni i w Europie"

Urząd Miasta Gdyni wydał trzecią książkę z serii Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni "Architektura XX wieku do lat 60-tych i jej ochrona w Gdyni i w Europie", będącą efektem międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się w Gdyni w 2012 r. pod nazwą „Modernizm w Europie - Modernizm w Gdyni. Architektura XX w. do lat 60. i jej ochrona". Konferencja ta, zorganizowana przez Urząd Miasta Gdyni przy współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej i Akademią Morską w Gdyni, zgromadziła specjalistów z kilkunastu krajów świata.
Książka zawiera zbiór 32 bogato ilustrowanych artykułów na temat architektury modernistycznej w Gdyni, w innych miastach w Polsce oraz w całej Europie. Poruszane są tematy zarówno naukowo-badawcze dotyczące architektury, jak i aktualne tematy konserwatorskie związane z jej ochroną.
Prezentacja książki odbędzie się w środę 12 marca o godz. 17.00 w siedzibie Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24 w Gdyni (budynek Urzędu Miasta Gdyni, dawne PLO). W trakcie spotkania książka oferowana będzie w specjalnej cenie - 30 zł.
Na co dzień książkę będzie można nabyć w cenie 50 zł w siedzibie Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24 w Gdyni (tel. 58 622 37 66).