2014

Zaproszenie na debatę o strefach pieszych w Gdyni

W poniedziałek 24 listopada 2014, w godzinach 9.00-11.00 odbędzie się debata pn. "Zrównoważona mobilność w Gdyni - strefy piesze", współorganizowana przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni oraz Akademię Morską w Gdyni.

Wydarzenie, poświęcone wprowadzeniu pierwszej strefy pieszej w Gdyni, odbędzie się w Auli Głównej (bud. B.) Akademii Morskiej przy ul. Morskiej 81-87. Przypomnijmy, że rozważane lokalizacje, a jednocześnie wzbudzające duże emocje także i w mediach, to ul. Świętojańska, Starowiejska lub Skwer Kościuszki wraz z al. Jana Pawła II.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali eksperci z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Morskiej, a także urbaniści, dziennikarze oraz przedstawiciele grup mieszkańców i przedsiębiorców z ulic branych pod uwagę przy wyznaczeniu strefy pieszej.


Kontakt dla mediów: Alicja Pawłowska, ZDiZ w Gdyni Dział Inżynierii Transportu, Kierownik Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością, tel.: 58 764 40 02, e-mail: a.pawlowska@zdiz.gdynia.pl/.


UWAGA! W związku z debatą, przeniesunięta zostanie cotygodniowa konferencja UM Gdyni. Dziennikarzy zapraszamy na wtorek 25 listopada o godz. 10.00, co zostanie jeszcze potwierdzone osobnym komunikatem.