Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
2015

Debata społeczna "Bezpieczeństwo na gdyńskich drogach"

W piątek 18 grudnia, o godzinie 12.00 w Auli Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (wejście od ulicy Grudzińskiego) odbędzie się debata społeczna "Bezpieczeństwo na gdyńskich drogach".  Organizatorami są Komenda Miejska Policji w Gdyni, Akademia  Marynarki Wojennej oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w  Gdyni.

Debata jest adresowana do mieszkańców miasta, studentów wyższych uczelni  oraz młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W szerokim gronie  zainteresowanych osób organizatorzy będą szukać rozwiązań, które mogą  wpłynąć wprost na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa drogowego. Celem  spotkania jest edukowanie wszystkich użytkowników dróg oraz, co jest  niezwykle istotne, wymiana uwag i postulatów, zmierzających wprost do poprawy wszystkich uczestników ruchu.
 
Na zakończenie spotkania, w  godzinach 13.30-14.00. Policja i Straż Pożarna zaprezentują sprzęt  techniczny wykorzystywany do działań ratunkowych na miejscach wypadków drogowych.

Prezentacje ekspertów:
- naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdyni,
- przedstawiciel Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni,
- przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni,
- przedstawiciel Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Gdyni.

Kontakt dla mediów:
kom. Michał Rusak
, rzecznik prasowy, Komenda Miejska Policji w Gdyni, tel.: 58 662 12 04, 695 833 400.