2015

Pociąg z radiem i radio z pociągiem. Do Gdyni przyjedzie ekspres Radiowej Trójki

Program Trzeci Polskiego Radia ma swój pociąg. Pierwszy tego typu skład w inauguracyjną podróż wyruszy z Krakowa do Gdyni, w niedzielę 15 marca. Express InterCity Premium Radiowa Trójka zatrzyma się na stacji Gdynia Główna o godz. 13.59.

Z okazji chrztu radiowcy szykują szereg wydarzeń na całej trasie przejazdu. W Krakowie, o godz. 8.06 sygnał odjazdu z tamtejszego dworca da trębacz Państwowej Straży Pożarnej, który odegra Hejnał Mariacki. Na pokładzie nie zabraknie dziennikarzy i przyjaciół Trójki. Swój udział zapowiedzieli Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Jacek Wójcicki, Cezary Harasimowicz, Jerzy Iwaszkiewicz, Grzegorz Miecugow, Wojciech Zimiński i Tomasz Sianecki. Podróżnych w naszym mieście powita Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Wydarzenia będą oczywiście relacjonowane na antenie stacji - w Trójmieście jest to częstotliwośc 99.9 FM. 

Oficjalne powitanie Trójkowego Pendolino odbędzie się na dworcu Gdynia Główna, gdzie w niedzielę 15 marca już od godz. 12.00 Artur Orzech poprowadzi dwugodzinną audycję „Zaraz wracam". Nie zabraknie oczywiście konkursów dla słuchaczy i słynnego „Sklepiku Walendziku", w którym będzie można kupić Trójkowe wydawnictwa i gadżety, w tym kalendarz „Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Wystawa prezentująca zdjęcia z tego kalendarza pokazywana była w hali gdyńskiego dworca w grudniu ubiegłoego roku i zagości tu ponownie - specjalnie z okazji przywitania Pendolino.

 
Trasę EIP Radiowa Trójka obsługiwać będą składy Pendolino, które dystans z południa na północ Polski  pokonują w niespełna 6 godzin. Dokładne czasy odjazdów: Kraków Główny - g. 8:06, Warszawa Zachodnia - g. 10:27, Warszawa Centralna - 10:39, Warszawa Wschodnia - g. 10:48, przyjazd do Gdyni Głównej - g.13:59.

Przejazd z powrotem: Gdynia Główna - g.15:07, Warszawa Wschodnia - g. 18:23, Warszawa Centralna - g. 18:35, Warszawa Zachodnia g. 18:40, przyjazd do Krakowa Głównego - g. 21:02.