2015

Pomorskie gotowe do wyjazdu na EXPO 2015 w Mediolanie - zaproszenie na konferencję prasową

Bursztynowa biżuteria z Gdańska, designerskie projekty z Gdyni i piasek z sopockiej plaży - wszystko to pojedzie do Włoch, gdzie już 1 czerwca rozpoczyna się Pomorski Tydzień na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. Konferencja prasowa poświęcona udziałowi Regionu Pomorskiego w targach, z udziałem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, zastępcy prezydenta Gdańska Andrzeja Bojanowskiego, wiceprezydent Gdyni Katarzyny Gruszeckiej-Spychały oraz wiceprezydenta Sopotu Marcina Skwierawskiego odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 maja, o godz. 11.00, przy Przystani Kajakowej Żabi Kruk w Gdańsku (ul. Żabi Kruk 15a).

Pomorze jako pierwszy polski region pokaże się na najbardziej prestiżowych targach na świecie. Będzie gospodarzem polskiego pawilonu na EXPO 2015 od 1 do 7 czerwca. Przez tydzień  zaprezentuje swój potencjał turystyczny i gospodarczy. Będzie zachęcać Włochów, i nie tylko, by właśnie na Pomorzu spędzali wakacje i robili biznes. Podczas spotkania przedstawione zostaną szczegóły udziału Pomorskiego na EXPO 2015 w Mediolanie.

Liderem projektu „Pomorskie na EXPO 2015 w Mediolanie" jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, który do współpracy zaprosił partnerów: Gdańsk, Gdynię, Sopot oraz Agencję Rozwoju Pomorza, Invest in Pomerania, Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną i Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość z ośrodkiem Europe Enterprise Network. Projekt jest finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Kontakt dla mediów: Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy UMWP, tel.: 502 757 461